Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tony Widrig
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
Wellington Community
Wellington Communmity Hs
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
MD 13-4
D. Burton
Saint Thomas Aquinas
FHSAA State Championships
3rd WB (16 Man)
3A 126
03/08
W
DEF 0-0
D. Kohn
Hagerty
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A 126
03/08
W
F 0-5 2:10
J. Affronti
Strawberry Crest
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
3A 126
03/08
L
F 14-2 2:41
T. Orta
South Dade
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A 126
03/02
L
F 0-0
K. Hauck
Palm Beach Gardens
FHSAA 3A R3
Placement Matches
126
03/02
W
DEC 7-0
S. Mauermann
---
FHSAA 3A R3
Round 5 (consi semis)
126
03/02
W
F 0-0
E. Theodore
JP Taravella
FHSAA 3A R3
Round 4 (semis and WB)
126
03/02
W
F 0-0
B. Meeks
---
FHSAA 3A R3
Round 3 (16 man)
126
03/01
L
F 0-0
L. Harris
Fort Pierce
FHSAA 3A R3
Round 2 (quarters and WB)
126
03/01
W
F 0-0
c. barrett
Atlantic Community
FHSAA 3A R3
Round 1 (16 Man)
126
02/20
W
DEC 6-3
S. Mauermann
---
FHSAA 3A D10
Placement Matches
126
02/20
W
F 2-0 0:28
L. Carey
---
FHSAA 3A D10
Round 4 (semis and WB)
126
12/04
W
F 12-4 1:38
E. Eastman
Palm Beach Central(Wellington)
Palm Beach Central(Wellington) @ Wellington Communmity Hs
Round 1
120
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 7-0 2:15
D. Kohn
Hagerty
2018 FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
3A 120
03/02
L
TF 15-0 6:00
J. Calderon
Osceola
2018 FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A 120
02/24
L
F 0-0 3:25
R. Johnson
---
FHSAA 3A R3
Placement Matches
120
02/24
W
F 0-0 2:43
J. Williams
Park Vista
FHSAA 3A R3
Round 4 (semis and WB)
120
02/23
W
MD 11-0
J. Pryor
Vero Beach
FHSAA 3A R3
Round 2 (quarters and WB)
120
02/17
W
F 2-0 1:41
E. Perez
---
FHSAA 3A-D10
Placement Matches
120
02/17
W
F 4-1 1:53
F. Forfeit
---
FHSAA 3A-D10
Round 4 (semis and WB)
120
01/19
L
F 9-1 1:19
B. Reyna
South Dade
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semifinals (8 Team)
120
01/19
L
MD 10-1
R. Johnson
Coral Springs
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
120
12/29
L
F 2-2 2:24
T. Kitta
South Lake High School
Knockout Christmas Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
122
12/29
L
F 2-0 1:46
A. Snedaker
---
Knockout Christmas Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
122
12/29
W
MD 12-4
J. Gonzalez
---
Knockout Christmas Classic
Round 1 (32 Man)
122
12/28
W
F 0-0
C. DelRio
Mater Academy
Wellington Duals
Champ. Round 1
120
12/09
W
F 2-0 0:56
J. Rittenhouse
---
1st Annual MyHOUSE Southeastern Classic
Round 9 (10 Man)
120
12/09
W
F 2-0 0:31
C. Giatan
Space Coast
1st Annual MyHOUSE Southeastern Classic
Round 8 (10 Man)
120
12/09
W
FOR 0-0
N. Pineda
West Orange
1st Annual MyHOUSE Southeastern Classic
Round 6 (10 Man)
120
12/09
W
F 4-0 0:32
C. Tarey
Space Coast
1st Annual MyHOUSE Southeastern Classic
Round 5 (10 Man)
120
12/09
W
F 2-0 0:24
D. Giraldo
Heritage
1st Annual MyHOUSE Southeastern Classic
Round 4 (10 Man)
120
12/08
W
DEC 2-0
J. Green
Bayside
1st Annual MyHOUSE Southeastern Classic
Round 3 (10 Man)
120
12/08
W
F 5-0 1:53
B. Bees
Yulee
1st Annual MyHOUSE Southeastern Classic
Round 2 (10 Man)
120
12/08
W
F 9-1 3:27
C. Lanning
Okeechobee
1st Annual MyHOUSE Southeastern Classic
Round 1 (10 Man)
120
12/02
W
F 0-0
K. Rivera
Treasure Coast
Jensen Beach Duals
Champ. Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024