Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Collin Mcabee
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
L
F 0-0 2:45
L. Shearer
Wellington
Wellington @ Timnath High School
Round 1
126
01/27
L
F 2-0 0:45
D. Hernandez
Brush
Patriot League Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/26
W
F 8-2 2:48
A. Jonikas
Estes Park
Patriot League Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/26
L
F 4-0 1:44
E. Osborne
Lyons
Patriot League Tournament
Round 1 (16 Man)
120
01/25
L
F 0-0 1:58
J. Davidson
Resurrection Christian
Resurrection Christian @ Timnath High School
Round 1
120
01/25
W
F 6-6 2:27
A. Jonikas
Estes Park
Estes Park/ Liberty Common/ Timnath
Round 1
120
01/24
W
DEC 13-6
J.
Liberty Common
Liberty Common vs. Timnath High School
Round 1
120
01/20
L
F 2-0 1:31
S. Rehor
Stratton
Platte Valley Invite 2024
Placement Matches (16 Team)
126
01/20
L
F 4-7 3:36
T. Wordall
Byers
Platte Valley Invite 2024
Round 4 (16 Team)
126
01/20
L
F 4-0 1:35
L. Haflich
Limon
Platte Valley Invite 2024
Round 2 (16 Team)
126
01/20
L
F 2-0 1:17
J. Martin
Northridge
Platte Valley Invite 2024
Round 1 (16 Team)
126
01/20
L
F 2-0 0:57
A. Ortega
Sterling
Platte Valley Invite 2024
Round 3 (16 Team)
126
01/05
L
MD 12-0
J. Jennings
Ralston Valley
2024 Rocky Mountain JV Invite
Round 4 (16 Man)
126A
01/05
L
MD 10-1
M. Whitehair
Fairview
2024 Rocky Mountain JV Invite
Round 3 (16 Man)
126A
01/05
L
F 5-0 1:57
M. Murray
Berthoud
2024 Rocky Mountain JV Invite
Round 1 (16 Man)
126A
12/15
L
F 2-0 1:09
A. Ramos
James Irwin
9th Annual Keith Kilker Invitiational
Finals (2 Team)
126
12/15
L
F 4-0 0:43
C. Carroll
Loveland
9th Annual Keith Kilker Invitiational
Round 4 (10 Team)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 0-0 1:21
M. Doyle
Fossil Ridge
Fossil Ridge @ Timnath High School
Round 1
120
01/26
L
F 0-0 3:31
M. Hernandez
Estes Park
Estes Park vs. Timnath High School
Round 1
120
01/14
L
DEC 7-3
C. Cordova
University
Wiggins Invitational
Round 3
120
01/14
L
F 4-0 1:37
C. Hopkins
North Park
Wiggins Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/13
L
F 2-0 0:31
B.
Valley
Valley vs. Timnath High School
Round 1
120
01/12
L
F 12-0 3:01
K. Allerton
Platte Valley
Timnath High School @ Platte Valley
Round 1
120
01/07
L
F 4-1 1:44
J. Colon
Poudre
2023 Rocky Mountain JV Invite
Placement Matches (16 Man)
126A
01/07
L
F 2-0 0:43
O. Hatton
Loveland
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 4 (16 Man)
126A
01/07
L
F 2-0 0:27
T. Kennelly
Rock Canyon
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 2 (16 Man)
126A
01/07
L
F 12-2 1:16
J. Trujillo
Ralston Valley
2023 Rocky Mountain JV Invite
Round 1 (16 Man)
126A
01/05
L
F 0-0 0:57
N. Jarrett
Wellington
Timnath High School @ Wellington
Round 1
126
01/05
L
F 2-0 0:57
N. Jarrett
Wellington
Timnath High School @ Wellington
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024