Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason Wood
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Iguana Wrestling Club
Normal (Community West)
Normal Community West
Normal West
Normal(Community West)
Searcy
no team
west
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
DEC 7-1
K. Jamison
Edwardsville
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Round of 32
132
03/03
W
DEC 3-2
C. Seitzinger
Lawerenceville
IWCOA 2024 C Sect Heyworth
Finals
132
02/25
W
MD 21-8
C. Bell
Lincoln
IWCOA 2024 C Reg Normal
finals
132
02/25
W
MD 14-6
E. Pearce
Morton
IWCOA 2024 C Reg Normal
Semis
132
02/25
W
F 6-1 1:43
A. Finch
Deer Creek Mackkinaw
IWCOA 2024 C Reg Normal
Quarters
132
02/25
W
F 5-0 2:18
G. Alliss
Eureka
IWCOA 2024 C Reg Normal
R2
132
02/10
L
MD 11-1
B. Smith
Troy (Triad)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/10
W
DEC 5-4
B. Goonan
Mattoon
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/10
L
DEC 6-1
T. Rangel
Danville (H.S.)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/09
W
DEC 10-6
J. Harkey
Bethalto (Civic Memorial)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Round 1 (16 Man)
132
02/03
L
DEC 10-6
B. McBride
Springfield (Southeast)
IHSA 2A Regional @ Bloomington (H.S.)
Medal Round
132
02/03
W
DEC 8-1
C. Bell
Lincoln
IHSA 2A Regional @ Bloomington (H.S.)
Semis/Cons Rd 1
132
02/03
W
DEC 10-4
V. Hochstatter
Bloomington (H.S.)
IHSA 2A Regional @ Bloomington (H.S.)
Quarterfinals (8 Man)
132
01/20
L
DEC 9-6
L. Eganhouse
Normal Community
Big 12 Varsity Wrestling Tour
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/20
L
DEC 6-2
T. Rangel
Danville
Big 12 Varsity Wrestling Tour
Semis
132
01/20
W
F 5-0 1:35
S. Kang
Champaign Central
Big 12 Varsity Wrestling Tour
Quarter final
132
01/13
L
MD 15-1
B. Dollus
Chatham (Glenwood)
2024 Marty Williams Invitational
R5 - Bracket Finals (5-15th)
132
01/13
W
F 6-6 4:59
L. Eganhouse
Normal (Community)
2024 Marty Williams Invitational
R4 - Bracket 1
132
01/13
W
F 4-0 3:44
A. Dobrucki
Mahomet (M.-Seymour)
2024 Marty Williams Invitational
R3 - Pools
132
01/13
L
MD 8-0
X. Goodwin
Belleville (West)
2024 Marty Williams Invitational
R2 -Pools
132
01/13
W
DEC 9-4
J. Bals
Ft. Zumwalt North
2024 Marty Williams Invitational
R1 - Pools
132
01/12
L
MD 12-0
P. Rangel
Fithian (Oakwood)
Normal (Community West) @ Fithian (Oakwood)
Round 1
132
01/06
L
DEC 4-2
B. Rowe
Troy (Triad)
Bob and Liz Schnarr Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/06
L
MD 8-0
R. Kellett
LaSalle (L.-Peru)
Bob and Liz Schnarr Invitational
Round 1 (16 Man)
132
12/29
W
F 4-0 1:16
J. Newell
Waterloo
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Cons Semis & WB & EF Round 5
132
12/29
W
MD 13-4
M. Wilson
Lafayette
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Cons. Quarters & EF Round 4
132
12/29
L
DEC 6-0
A. Noyes
Oak Park River Forest
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Round 4
132
12/28
L
F 6-2 5:43
D. Moore
Alton
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Round 3
132
12/28
W
MD 9-0
K. Parks
Bolivar
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Round 2
132
12/28
L
TF 15-0 5:23
E. Craft
Willard
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Round 1
132
12/14
L
DEC 5-2
L. Eganhouse
Normal (Community)
IWU Intercity
Round 1
132
12/14
W
MD 14-1
H. Washum
Normal (University)
Normal (Community West) vs. Normal (University)
Round 1
132
12/13
L
MD 11-2
J. Enriquez-Lynd
Bloomington (H.S.)
Normal (Community West) @ Bloomington (H.S.)
Round 1
132
12/13
L
MD 9-0
R. Kellett
---
La Salle-Peru Super Duals
Round 1
132
12/13
L
F 0-0 3:00
D. Phillips
---
La Salle-Peru Super Duals
Round 1
132
12/13
L
F 0-0 1:43
R. King
Champaign (Central)
Champaign (Central) @ Normal (Community West)
Round 1
138
12/10
W
DEC 10-7
D. Weidner
Dunlap
La Salle-Peru Super Duals
Round 1
132
12/09
L
F 0-0
D. Phillips
Burlington (Central)
Normal (Community West) vs. Burlington (Central)
Round 1
132
11/25
W
DEC 5-2
L. Gauger
Wilmot Union
Ted DeRousse Invitational
Placement Matches (24 Man)
138
11/25
L
F 11-0 3:45
J. Williams
Country Club Hills (Hillcrest)
Ted DeRousse Invitational
Round 5 (24 Man)
138
11/25
L
F 9-1 1:55
O. Walker
Chicago (St. Patricks)
Ted DeRousse Invitational
Round 4 (24 Man)
138
11/25
W
DEC 7-2
C. Mixer
Quincy Sr.
Ted DeRousse Invitational
Round 3 (24 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/01
L
Replay
DEC 6-0
B. Kieffer
The Foundation
Midwest Nationals
Round 1
132-140
07/01
L
Replay
DEC 7-0
B. Fathauer
---
Midwest Nationals
Round 2
132-140
02/08
L
F 4-1 1:02
N. Cunningham
Conway
Conway @ Searcy
Round 1
126
02/01
W
F 8-0 3:57
P. Sriver
Mahomet (M.-Seymour)
Bloomington Fresh/Soph Invitational
Round 2
120
01/25
W
F 7-0 3:02
T. Bingham
Valley View
Valley View @ Searcy
Round 1
126
01/25
L
MD 14-2
E. Bubbus
Little Rock Christian Academy
Little Rock Christian Academy @ Searcy
Round 1
126
01/22
W
DEC 5-0
L. Makiney
Washington
Pekin/Normal West/Rock Island
Round 1
120
01/21
W
F 2-0 0:59
C. Hurst
Porta
Olympia JV Invitational
Placement Matches (16 Man)
120 B
01/21
W
DEC 8-5
H. Itte
Normal (Community)
Olympia JV Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120 B
01/21
W
F 2-0 0:11
B. Thompson
Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley)
Olympia JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120 B
01/19
W
DEC 6-4
C. Wyatt
Sylvan Hills
Sylvan Hills @ Searcy
Round 1
126
01/19
L
F 9-1 1:56
A. Talley
Greenbrier
Greenbrier @ Searcy
Round 1
126
01/11
L
F 4-0 3:13
C. McCollum
Southside Batesville
Southside Batesville @ Searcy
Round 1
126
01/07
L
F 9-0 2:25
C. Mayes
Normal Community
Bob and Liz Schnarr Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/07
W
F 8-4 3:17
A. Menees
Bartonville (Limestone)
Bob and Liz Schnarr Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/07
W
DEC 8-7
B. McBride
Springfield (Southeast)
Bob and Liz Schnarr Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/07
L
DEC 6-4
g. robb
Peoria (Richwoods)
Bob and Liz Schnarr Invitational
Round 1 (16 Man)
120
10/29
W
Replay
F 5-0 0:45
D. Ramsey
Pontiac High School
LiUNA Open Wrestling Tournament
Finals
120
10/29
L
Replay
F 2-0 2:42
V. Manfre
unattached
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 4/Consi. Semi
120
10/29
L
Replay
DEC 2-1
A. Chiesi
SOT-C/ The Compound
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 1
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024