Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nyden Euson
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
East Central
East Central Wrestling Club
Indiana Outlaws Orange
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/25
W
F 6-1 1:16
D. Jordan
Marlboro Wrestling Club
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
152 lbs
05/25
L
F 12-1 2:17
G. Myers
Iron Horse Wrestling Club
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
152 lbs
05/25
W
DEC 4-2
T. Wtorkiewicz
All-American Wrestling Club
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
152 lbs
05/05
L
Replay
F 4-0 1:09
L. Cooper
Columbus East Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 6
157
05/05
W
Replay
F 8-0 1:16
C. Davis
Legends of Gold Wrestling
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 5
157
05/05
W
Replay
TF 8-0 1:15
C. Baker
Whiteland Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 4
157
05/05
W
Replay
F 8-0 1:25
S. Shively
Snider Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 3
157
05/05
L
TF 15-6 3:16
L. Cooper
Columbus East Wrestling Club
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 2
157
05/05
W
Replay
TF 11-0 1:37
A. Haughn
Warrior Regional Training Center
2024 ISWA Men`s Greco State
Round 1
157
05/04
L
F 6-0 1:49
M. Stevenson
Franklin Central Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 8
157
05/04
L
TF 11-1 1:44
L. Cooper
Columbus East Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 7
157
05/04
W
Replay
TF 10-0 0:33
J. Grimme
Fighting Irish Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 6
157
05/04
W
F 13-4 2:47
C. Davis
Legends of Gold Wrestling
ISWA Men`s Freestyle State
Round 5
157
03/10
L
F 4-4 2:51
L. Cooper
Columbus East Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 6
157
03/10
W
F 2-0 0:41
R. Biddle
East Noble TUF
ISWA Folkstyle State Finals
Round 4
157
03/10
W
F 7-2 4:51
J. Richman
Eastside Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 2
157
02/25
L
Replay
MD 10-1
C. Cooper
Columbus East
Indiana Frosh-Soph State Championships
Placement
144
02/25
L
Replay
DEC 6-0
D. Davidson
Angola
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi Semi
144
02/25
L
Replay
DEC 5-2
W. Hoppes
Yorktown
Indiana Frosh-Soph State Championships
Semi`s
144
02/24
W
Replay
DEC 7-0
H. Gradert
Center Grove
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
144
02/24
W
Replay
DEC 6-3
H. Phenicie
Zionsville
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
144
02/24
W
Replay
F 2-0 0:34
E. Hunt
Western wrestling
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
144
02/19
W
Replay
DEC 3-2
D. Conner
Kokomo
Indy Nationals
Finals
150
02/19
W
Replay
F 9-1 3:07
D. Falola
Hawkstyle Wrestling Club
Indy Nationals
Semi 16/32 (Nicoson)
150
02/19
W
Replay
DEC 4-0
G. Plunkett
Noblesville
Indy Nationals
Quarters (Both)
150
02/18
W
Replay
F 4-0 1:56
E. Grady
indianapolis
Indy Nationals
2nd Wrestleback (64 Man)
150
02/18
W
Replay
MD 17-7
D. Robinson
Cascade
Indy Nationals
Round of 32 and All
150
02/10
L
Replay
F 6-2 3:47
C. Arberry
Warren Central
IHSAA Semi-State @ New Castle
Quarters (16 Man)
144
02/10
W
Replay
DEC 6-5
J. Pugh
Hamilton Heights H.S.
IHSAA Semi-State @ New Castle
Champ. Round 1 (16 Man)
144
02/03
L
F 9-2 5:41
O. Phillips
Centerville
IHSAA Regional @ Richmond
Placement (8 Man)
144
02/03
W
F 9-1 3:30
T. Bruns
Franklin County
IHSAA Regional @ Richmond
Semis (8 Man)
144
02/03
W
F 7-2 3:58
H. Survant
Eastern Hancock
IHSAA Regional @ Richmond
Quarters (8 Man)
144
01/27
W
F 8-2 1:46
K. Budd
Milan
IHSAA South Dearborn Sectional
Placement Matches
144
01/27
W
F 15-2 3:35
B. Heath
Lawrenceburg
IHSAA South Dearborn Sectional
Semis and WB
144
01/27
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
IHSAA South Dearborn Sectional
Quarters
144
01/13
W
F 9-1 4:37
T. Bruns
Franklin County
EIAC Championship 2024
Placement Matches (8 Man)
144
01/13
W
F 4-1 1:13
L. Oberting
South Dearborn
EIAC Championship 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
144
01/13
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Batesville
EIAC Championship 2024
Quarterfinals (8 Man)
144
12/28
W
DEC 8-5
J. Green
Columbus North
2023 Cub Classic
Placement Matches (8 Man)
144
12/28
W
F 6-2 1:35
E. Reynolds
Columbus East
2023 Cub Classic
Quarterfinals (8 Man)
144
12/28
W
MD 10-1
D. Pledger
Heritage Hills
2023 Cub Classic
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
144
12/10
L
DEC 7-4
T. Neal
West Clermont
2023 Ryle Raider Rumble
3rd Place Matches
144
12/09
L
F 4-1 1:58
H. Jenkins
Union County
2023 Ryle Raider Rumble
Round 5
144
12/09
W
F 2-0 1:47
P. Harrison
Taylor
2023 Ryle Raider Rumble
Round 4
144
12/09
W
F 4-2 1:51
J. White
South Oldham
2023 Ryle Raider Rumble
Round 3
144
12/09
W
F 2-0 0:44
B. Dobbins
Madison Central
2023 Ryle Raider Rumble
Round 1
144
12/02
W
F 2-0 1:35
L. KOHERS
Madison Central
2023 Walton Verona Bearcat Brawl
1st place
144
12/02
W
DEC 5-4
J. Carey
Boyle County
2023 Walton Verona Bearcat Brawl
Round 5- Champ Semi
144
12/02
W
F 2-0 1:34
S. Mackie
East Central
2023 Walton Verona Bearcat Brawl
Round 3
144
12/02
W
F 7-0 3:06
A. Bain
Cooper
2023 Walton Verona Bearcat Brawl
Round 2
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/06
L
Replay
DEC 10-6
J. McCurdy
Roncalli Wrestling Foundation
ISWA Freestyle State Finals
Round 8
152
05/06
L
Replay
F 7-2 3:47
C. Tonte
Franklin Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 7
152
05/06
W
Replay
DEC 11-10
W. Cooksey
Bloomington South Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 6
152
05/06
W
Replay
DEF 6-4 2:09
J. Jewell
Greenwood Wrestling Club
ISWA Freestyle State Finals
Round 5
152
05/06
L
Replay
DEC 14-6
J. Acuna
Region Wrestling Academy
ISWA Freestyle State Finals
Round 4
152
05/06
W
Replay
TF 14-4 3:34
A. Jarquin
Indiana
ISWA Freestyle State Finals
Round 2
152
01/28
L
DEC 3-2
P. Merritt
Greensburg
IHSAA Sectional @ South Dearborn
Placement Matches
132
01/28
W
DEC 6-2
T. Tackett
Rushville Consolidated
IHSAA Sectional @ South Dearborn
Semis and WB
132
01/28
W
F 12-0 4:45
Z. Schaefer
South Dearborn
IHSAA Sectional @ South Dearborn
Quarters
132
01/19
L
F 0-0
R. Trumble
Ryle
Ryle @ East Central
Round 1
132
01/14
L
DEC 7-5 SV
P. Merritt
Greensburg
EIAC Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
132
01/14
W
MD 14-2
J. Payne
Lawrenceburg
EIAC Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/14
W
F 2-0 2:41
Z. Schaefer
South Dearborn
EIAC Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
01/11
W
TF 18-2 4:32
Z. Schaefer
South Dearborn
East Central @ South Dearborn
Round 1
132
01/07
L
Replay
F 2-0 0:52
V. Kessinger
Floyd Central
IHSWCA 2023 Team State Duals
Placement Matches (8 Team)
132
01/07
W
Replay
F 2-0 2:45
J. McGill
Hobart
IHSWCA 2023 Team State Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
132
01/07
L
Replay
F 11-4 3:41
E. Walker
Mishawaka
IHSWCA 2023 Team State Duals
Quarterfinals (8 Team)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024