Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Talon Decker
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
MAHOMET (M-SEYMOUR)
Mahomet (M.-Seymour)
Mahomet Seymour
Mahomet-Seymour
Team Gotcha Red
Top Dawgs
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
F 2-0 0:54
C. Scott
Tristate Elite
Viper Pit Nationals Duals
RR Rnd 2
147 lbs
04/06
L
F 2-0 0:44
A. Perez
Team Gotcha White
Viper Pit Nationals Duals
RR Rnd 1
147 lbs
04/06
L
MD 12-0
W. Hicks
Springport Spartans
Viper Pit Nationals Duals
RR Rnd 2
147 lbs
04/06
L
MD 9-0
P. Sentipal
French Toast Mafia
Viper Pit Nationals Duals
RR Rnd 1
147 lbs
02/23
L
Replay
MD 13-0
O. Davis
Chicago (Brother Rice)
IHSA Dual Team State Finals
Quarterfinals (8 Team)
138
02/21
W
DEC 5-2
L. Adams
Lincoln
IHSA 2A Team Sectional @ Taylorville
Semifinals (4 Team)
138
02/10
L
DEC 6-5
B. Capitosti
Mattoon
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/10
L
F 2-0 1:59
D. White
Mt. Vernon (H.S.)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/10
W
F 4-3 4:28
L. Adams
Lincoln
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/09
W
DEC 7-2
B. Baumgartner
Troy (Triad)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Round 1 (16 Man)
138
02/03
W
F 13-4 4:55
R. King
Champaign (Central)
IHSA 2A Regional @ Mattoon
Placement Matches
138
02/03
W
F 5-3 2:29
K. Merrill
Charleston
IHSA 2A Regional @ Mattoon
Consi Semis
138
02/03
L
MD 10-1
t. schoonover
Champaign (Centennial)
IHSA 2A Regional @ Mattoon
Semis and WB3
138
02/03
W
F 5-2 3:51
M. Hutchinson
Urbana (H.S.)
IHSA 2A Regional @ Mattoon
Quarters and WB1
138
01/25
W
F 9-5 3:35
D. Smith
Mt. Zion
2024 Apollo Conference Duals
Round 4 (6 Team)
138
01/25
W
F 4-1 1:10
E. Dyer
Taylorville
2024 Apollo Conference Duals
Round 1 (6 Team)
138
01/25
W
F 7-0 2:53
D. Lowell
Charleston
2024 Apollo Conference Duals
Round 5 (6 Team)
138
01/25
L
DEC 9-4
B. Capitosti
Mattoon
2024 Apollo Conference Duals
Round 2 (6 Team)
138
01/19
W
F 7-2 4:42
M. Hutchinson
Urbana (H.S.)
Urbana (H.S.) @ Mahomet (M.-Seymour)
Round 1
138
01/13
W
F 7-1 1:32
G. Munds
Mahomet (M.-Seymour)
2024 Marty Williams Invitational
R5 - Bracket Finals (5-15th)
138
01/13
L
F 6-2 3:00
C. Graham
Metamora
2024 Marty Williams Invitational
R4 - Bracket 1
138
01/13
L
MD 9-0
A. Colbert
Belleville (West)
2024 Marty Williams Invitational
R3 - Pools
138
01/13
W
F 4-0 1:25
D. Salinas
Hoopeston (H. Area)
2024 Marty Williams Invitational
R2 -Pools
138
01/13
W
TF 15-0 4:00
D. Smith
Mt. Zion
2024 Marty Williams Invitational
R1 - Pools
138
01/06
L
MD 13-1
A. Parker
ROCK ISLAND (HS)
XLVIII Sycamore Invitational
Championship 7th Place
138
01/06
L
F 0-0
C. Mayes
NORMAL (Community)
XLVIII Sycamore Invitational
Championship Wrestlebacks
138
01/06
L
DEC 6-0
A. Clemens
STERLING (HS)
XLVIII Sycamore Invitational
Championship Quarterfinals
138
01/06
W
DEC 10-4
K. Germano
Tolono (UNITY)
XLVIII Sycamore Invitational
Round 3 (24 Man)
138
12/29
L
DEC 10-7
M. Nesmith
Bolivar
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Champ. Semi WB & 7th Place Match
138
12/29
L
DEC 6-4
J. Sonon-Hale
Mascoutah
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Champ. WB
138
12/29
L
F 7-0 2:55
D. White
Mt. Vernon
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Champ. Quarterfinals
138
12/29
L
DEC 10-4
T. Nichols
Hickman(Columbia)
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Round 4
138
12/28
W
DEC 7-2
J. Robles
Joliet Central
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Round 3
138
12/28
W
F 2-0 1:25
J. Grayem
Whitfield
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Round 2
138
12/28
W
F 6-0 2:47
C. Svara
Plainfield North
62nd Red Schmitt Holiday Tournament
Round 1
138
12/09
W
F 2-0 1:24
K. Miron
Gurnee (Warren)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 1 (16 Team)
138
12/09
W
DEC 4-3
K. Byrne
Frankfort (Lincoln-Way East)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 3 (16 Team)
144
12/09
W
F 8-0 3:36
N. Houston
Coal City
Larry Gassen Dual Team Tournament
Placement Matches (16 Team)
138
12/09
W
F 4-0 3:02
C. Chiarelli
Downers Grove (North)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 4 (16 Team)
138
12/06
W
DEC 5-1
B. Dollus
Chatham (Glenwood)
Chatham (Glenwood) @ Mahomet (M.-Seymour)
Round 1
138
12/02
L
DEC 5-2
D. Weigel
Belmont/Platteville
Rockford East `Giardini` Invitational
Placement Matches (32 Man)
138
12/02
W
F 0-0
D. Sorensen
Richmond (R.-Burton)
Rockford East `Giardini` Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
138
12/02
L
DEC 6-0
I. Gaines
Geneseo
Rockford East `Giardini` Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
138
12/02
W
F 3-2 3:01
B. Oppendike
East Moline (United)
Rockford East `Giardini` Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
11/25
W
F 4-2 5:11
C. Moerlien
Edwardsville (H.S.)
Mahomet (M.-Seymour) @ Edwardsville (H.S.)
Round 1
138
11/25
W
F 2-0 1:01
A. Bauer
O`Fallon (H.S.)
O`Fallon (H.S.) vs. Mahomet (M.-Seymour)
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
DEC 8-4 SV
B. Hill
Quincy
IESA 2023 State Championships
Championship
126 AA
03/11
W
DEC 6-4
A. Klikas
Arlington Heights Thomas
IESA 2023 State Championships
Semifinals (16 Man)
126 AA
03/10
W
MD 12-0
J. Hoene
Ingleside Big Hollow
IESA 2023 State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
126 AA
03/10
W
F 9-0 2:54
D. Franco
Bolingbrook Humphrey
IESA 2023 State Championships
Round 1 (16 Man)
126 AA
01/07
L
DEC 11-7
C. Czerwinski
Homer
2023 Bloomington Junior High Varsity
Finals
126
01/07
W
F 0-0
B. Malloy
Homer
2023 Bloomington Junior High Varsity
Semis & 5th WB (32 Man)
126
01/07
W
F 0-0
C. Jones
Morton
2023 Bloomington Junior High Varsity
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/07
W
F 0-0
B. Goonan
Mattoon
2023 Bloomington Junior High Varsity
Round 2
126
10/29
W
Replay
DEC 9-5
G. Neal
Metamora Kids Club
LiUNA Open Wrestling Tournament
Finals
135
10/29
W
Replay
F 2-0 0:34
D. Williams
Compound Wrestling
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 3
135
10/29
L
Replay
DEC 3-2
M. Beyer
Freedom
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 2
135
10/29
W
Replay
DEC 5-0
A. Klikas
Built By Brunson
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 1
135
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024