Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joseph Stocker
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 14-4 4:00
C. King
St. Marys
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/22
L
F 2-0 1:45
K. Allen
---
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Quarterfinals (16 man)
126
02/22
W
F 12-2 2:44
J. Angle
---
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Round 1 (16 Man)
126
02/16
W
F 2-0 0:48
D. Randall
Minneapolis
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Beloit
Consolation Finals (All Brackets)
126
02/16
W
F 4-2 1:48
A. William
Belleville-Republic County
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Beloit
Consolation Semifinals (All Brackets)
126
02/15
L
DEC 8-6
T. Hall
Ellsworth
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Beloit
Championship Semifinals (All Brackets)
126
02/15
W
F 5-0 1:25
E. Foltz
Hoisington
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Beloit
Championship Quarterfinals (All Brackets)
126
01/26
W
DEF 0-0
L. Colburn
Stockton
Western Kansas Tournament of Champions
Round 6
126
01/26
W
F 7-2 1:48
A. White
St. Francis
Western Kansas Tournament of Champions
Round 5 (Blue)
126
01/25
W
F 2-0 0:14
J. Pfeifer
Thomas More Prep-Marian
Western Kansas Tournament of Champions
Round 4 (Orange)
126
01/25
L
F 16-2 4:27
J. Sisson
---
Western Kansas Tournament of Champions
Round 3 (Yellow)
126
01/25
L
F 2-0 1:53
C. Unterseher
Norton
Western Kansas Tournament of Champions
Round 2 (Green)
126
01/25
L
F 13-0 5:32
C. Unterseher
Norton Community
Norton Community @ Smith Center
Round 1
126
01/18
L
DEC 7-4
A. Segarra
---
2019 Beloit Invite
Saturday: Round 1 Wrestlebacks
126
01/18
W
F 5-0 0:54
T. Wahlmeier
---
2019 Beloit Invite
Friday Round 3: Wrestlebacks
126
01/18
L
F 0-0 3:53
K. Allen
---
2019 Beloit Invite
Friday Round 1: (16 & 18 man)
126
01/12
L
F 7-1 3:56
L. Carlson
Sutton
Superior Wildcat Invite 2019
Finals
126
01/12
W
F 2-0 0:33
C. Gowen
Hastings JV
Superior Wildcat Invite 2019
Round 3
126
01/11
W
F 2-0 1:59
C. Hansen
---
Superior Wildcat Invite 2019
Round 2
126
01/11
W
F 12-0 2:03
J. Miller
---
Superior Wildcat Invite 2019
Round 1
126
01/05
L
F 15-7 3:57
W. Alleven
Marion
J.R. Durham Invitational
Round 4
126
01/05
W
F 4-0 2:09
A. White
St. Francis
J.R. Durham Invitational
Round 3
126
01/05
L
DEC 9-3
L. Hyland
---
J.R. Durham Invitational
Round 2
126
01/04
L
DEC 8-6
L. Hyland
---
Overland Park-Blue Valley @ Smith Center
Round 1
126
12/14
L
F 12-2 5:13
R. Greenwood
Bennington
Flatwater Fracas
Quarters & WB (16 Team)
132
12/14
L
DEC 9-4
D. Mckinney
---
Flatwater Fracas
Round 3 (3 Team)
132
12/14
W
DEC 9-7
T. Brunner
Manhattan
Flatwater Fracas
Round 2 (3 Team)
126
12/14
L
F 2-0 1:17
C. Niemiec
---
Flatwater Fracas
Round 1 (3 Team)
126
12/14
L
F 4-1 1:53
P. Johnson
---
Flatwater Fracas
Semis & WB (16 Team)
132
12/14
L
F 2-0 1:07
N. Niemiec
Papillion-La Vista
Flatwater Fracas
Round 1 (3 Team)
132
12/14
L
MD 9-0
J. Hinz
---
Flatwater Fracas
Round 3 (3 Team)
132
12/14
W
F 2-0 0:24
K. Driel
---
Flatwater Fracas
Placement (16 Team)
132
12/10
W
F 2-0 1:01
R. Kuntz
Abilene
Smith Center vs. Abilene
Round 1
132
12/10
W
F 2-0 1:20
C. Wuthnow
---
Manhattan Dual Tournament
Champ. Round 1
126
12/08
L
F 2-0 1:01
R. Kuntz
Abilene
Manhattan Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
132
12/08
L
F 2-0 0:57
N. Bowden
Paola
Manhattan Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
132
12/08
L
F 8-6 5:40
A. Kaus
Manhattan
Manhattan Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
126
12/08
L
F 4-2 3:50
N. Moore
Shawnee Heights
Manhattan Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
126
12/08
L
F 4-2 3:51
N. Moore
Shawnee Heights High School
Smith Center @ Shawnee Heights High School
Round 1
126
12/08
L
F 0-0 0:46
J. Wiley
Mustang
Manhattan Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
126
12/01
W
F 2-0 0:51
A. Wilkenson
Smith Center
Osborne Invitational 2018
ROUND 5 FINALS
126
12/01
W
F 6-0 1:07
M. Pritchett
Ellis
Osborne Invitational 2018
ROUND 4
126
12/01
L
F 4-1 1:44
A. Segarra
---
Osborne Invitational 2018
ROUND 3
126
12/01
W
F 4-0 0:48
R. Cox
Osborne
Osborne Invitational 2018
ROUND 2
126
12/01
L
F 0-2 3:55
L. Colburn
Stockton
Osborne Invitational 2018
ROUND 1
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
FOR 0-0
T. Rogers
Cottonwood Falls-Chase County
2018 KSHSAA 3A/2A/1A Championships
1st WB (16 Man)
120
02/23
L
FOR 0-0
J. Sisson
---
2018 KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Round 1 (16 Man)
120
02/17
L
DEC 5-3
C. Steinert
Hoisington
KSHSAA 3-2-1A Regional Hoisington
Consolation Finals (All Brackets)
120
02/16
W
DEC 4-2
B. Escobar
Anthony-Harper/Chaparral
KSHSAA 3-2-1A Regional Hoisington
Consolation Semifinals (All Brackets)
120
02/15
L
F 8-2 4:18
K. Talkington
Belleville-Republic County
KSHSAA 3-2-1A Regional Hoisington
Championship Semifinals (All Brackets)
120
02/15
W
F 2-0 0:24
G. Gordon
---
KSHSAA 3-2-1A Regional Hoisington
Championship Quarterfinals (All Brackets)
120
01/20
L
F 11-10 4:52
J. Reed
Colby
2018 Beloit Invite
Saturday: Round 1 Wrestlebacks
120
01/19
L
DEC 5-4 SV
J. Schroeder
Silver Lake
2018 Beloit Invite
Friday Round 1: (16 & 18 man)
120
01/13
W
DEC 7-0
J. Dickson
---
Buzz Matson Invitational
Medal Round
120
01/13
L
DEC 15-14
E. Cain
Oakley High School
Buzz Matson Invitational
Round 4
120
01/13
L
F 0-0 1:30
C. Richards
---
Buzz Matson Invitational
Round 3
120
01/13
L
MD 14-5
D. Weimer
Hoxie High School
Buzz Matson Invitational
Round 2
120
01/13
W
F 0-0 0:46
Z. Hamel
---
Buzz Matson Invitational
Round 1
120
01/13
W
F 8-0 2:16
N. Beckman
Phillipsburg
Superior Invite
Finals
120
01/13
L
MD 10-1
L. Carlson
Sutton
Superior Invite
Round 5b
120
01/13
L
DEC 4-2
K. Talkington
Republic County
Superior Invite
Round4b
120
01/13
W
F 2-0 0:27
B. Frasier
Superior
Superior Invite
round3b
120
01/12
W
F 2-0 0:52
B. Lockling
Hastings JV
Superior Invite
Round2a
120
01/06
L
DEC 4-0
D. Weimer
Hoxie
J. R. Durham Invitational
Round 4
120
01/06
W
DEC 8-2
G. Cooper
St. Francis
J. R. Durham Invitational
Round 3
120
01/06
W
F 4-0 1:21
E. Hanson
Atwood-Rawlins County High School
J. R. Durham Invitational
Round 2
120
01/06
L
DEC 8-2
T. Lovewell
Hays-Thomas More Prep-Marian
J. R. Durham Invitational
Round 1
120
01/05
L
DEC 8-7
L. Hyland
---
Overland Park-Blue Valley @ Smith Center
Round 1
120
12/15
L
F 20-4 4:22
J. Barber
---
Flatwater Fracas
Round 1 (8 Team)
120
12/15
W
F 2-0 2:19
E. Radabaugh
Lincoln Northeast
Flatwater Fracas
Semis (4 Team)
120
12/15
W
DEC 13-11
B. Stalker
Gretna
Flatwater Fracas
Round 4 (8 Team)
120
12/15
L
F 5-0 1:45
C. Kinen
---
Flatwater Fracas
Placement (4 Team)
120
12/15
L
DEC 9-2
T. Baldwin
---
Flatwater Fracas
Round 7 (8 Team)
120
12/15
W
F 10-7 5:02
E. Rhodes
Lincoln Southwest
Flatwater Fracas
Round 2 (8 Team)
120
12/15
L
MD 11-0
A. Rojas
Lexington
Flatwater Fracas
Round 3 (8 Team)
120
12/09
L
DEF 6-0 5:28
B. Stickelman
---
Manhattan Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
120
12/09
L
DEC 5-0
J. Pence
---
Manhattan Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
120
12/09
L
F 7-1 2:35
B. Minor
---
Manhattan Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
120
12/02
W
DEC 14-13
C. Segarra
Hill City
Osborne Inv. 2017
Finals
126
12/02
L
F 6-0 5:45
B. Younger
---
Osborne Inv. 2017
Round 4 ALL
126
12/02
W
F 6-2 1:14
D. Randall
Minneapolis
Osborne Inv. 2017
Round 3 No 2,3,4
126
12/02
W
F 2-0 2:24
I. Montiel
Russell
Osborne Inv. 2017
Round 2 ALL WEIGHTS
126
12/02
L
DEC 5-4
A. Niblock
Phillipsburg
Osborne Inv. 2017
Round 1B All but 2,3,4 man brackets
126
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 4-2
T. Lovewell
Thomas More Prep-Marian
Western Kansas Tournament of Champions
Round 5
126
01/27
W
F 6-1 4:02
T. Howell
---
Western Kansas Tournament of Champions
Round 3
126
01/27
L
MD 10-2
D. Juenemann
Oberlin
Western Kansas Tournament of Champions
Round 1
126
01/21
L
DEC 8-4
J. Keith
Hill City
2017 Beloit Invitational
Friday Round 3: Wrestlebacks
126
01/20
L
F 2-0 0:34
T. Casteel
Abilene
2017 Beloit Invitational
Friday Round 1: (16 & 18 man)
126
01/14
L
F 0-0 2:38
J. Keith
Hill City
Oberlin Invitational
Round 4
126
01/14
L
F 0-0 3:12
A. Stephenson
Oakley High School
Oberlin Invitational
Round 1
126
01/14
L
F 8-3 3:53
C. Carlson
Sutton
Superior Invite
Round 5
126
01/14
W
DEC 7-4
D. Holliday
Fairbury
Superior Invite
Round 4
126
01/13
L
DEC 7-0
B. Rundus
Republic County
Superior Invite
Round 2
126
01/07
L
F 7-5 4:13
C. Tiemeyer
---
J. R. Durham Invitational
Round 3
126
01/07
L
DEC 5-1
T. Lovewell
Hays
J. R. Durham Invitational
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024