Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colby Simon
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2017-2018
2016-2017
Team Name
10 Ohio Gray
2. ATP Darkside
Coventry
Team Ohio Gray
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
DEC 3-0
D. Kennedy
Louisville
2021 Perry Division II Districts
3rd WB
152
03/06
W
F 4-0 3:00
J. Hamrick
Ak. Springfield
2021 Perry Division II Districts
2nd Wrestleback (16 Man)
152
03/06
L
TF 16-1 5:04
A. Trivisonno
Lake Cath.
2021 Perry Division II Districts
Round 2
152
03/06
W
MD 16-3
D. Smith
Harvey
2021 Perry Division II Districts
Round 1 (16 Man)
152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
F 7-2 1:33
N. Kiley
Glen Oak
53rd Hudson Holiday Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
138
12/21
W
F 12-0 2:05
A. Daiker
North Royalton
53rd Hudson Holiday Tournament
Consi Rd. 3
138
12/21
L
F 10-0 4:59
S. Lord
Akron Ellet
53rd Hudson Holiday Tournament
Round 2 Champ (32 Man)
138
12/14
L
F 4-2 2:27
I. Armstrong
Tri-Valley
The North Coast Classic
5th Place Matches
138
12/14
L
F 2-0 0:38
C. Wendling
Berea-Mid
The North Coast Classic
Cons. Semis (32 Man)
138
12/14
W
MD 13-4
N. Abounader
Benedictine
The North Coast Classic
Wrestle Back (32 Man)
138
12/14
L
MD 9-0
I. Armstrong
Tri-Valley
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
138
12/14
W
F 2-0 0:57
Q. Clark
Mentor
The North Coast Classic
Round 6 (32 Man)
138
12/14
W
F 12-1 3:03
N. Manzi
Willoughby South
The North Coast Classic
Round 5 (32 Man)
138
12/14
W
F 9-3 3:48
W. Davis
Hudson
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
138
12/14
W
DEC 7-2
J. Hlifka
Hawken
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
138
12/14
W
F 2-0 1:02
C. Schroeder
Solon
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
138
12/13
W
DEC 7-2
S. Infante
St. Ignatius
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
138
12/08
W
F 6-5 2:46
C. Davis
COLUMBIA
Lorain Titan Classic
Cons. Semis
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/24
L
F 0-2 0:38
G. Arends
8. Nebraska Hightide
2018 AAU Scholastic Duals All Star
Round 3 (8 Team)
106
06/24
L
DEC 8-4
C. Compton
6. Team SC Relentless
2018 AAU Scholastic Duals All Star
Round 5 (8 Team)
106
06/24
W
F 6-1 2:51
T. Jefferson
5. Potomac Valley Black
2018 AAU Scholastic Duals All Star
Round 4 (8 Team)
106
06/24
L
F 5-0 1:20
H. Adrian
4. Doughboy Black
2018 AAU Scholastic Duals All Star
Round 6 (8 Team)
106
06/24
L
F 5-0 3:39
J. Rodriguez
13. Michigan Gold Pittbulls
2018 AAU Scholastic Duals All Star
Finals (2 Team)
106
06/24
L
MD 12-2
G. Diaz
3. Indiana Mat
2018 AAU Scholastic Duals All Star
Round 2 (8 Team)
106
06/24
L
F 2-0 1:23
C. Compton
6. Team SC Relentless
2018 AAU Scholastic Duals All Star
Semis & 3rd WB (16 Team)
106
06/24
L
DEC 8-7
C. Gourgoulianis
15. Potomac Valley Blue
2018 AAU Scholastic Duals All Star
2nd Wrestleback (16 Team)
106
06/24
L
F 2-0 0:30
Q. Chavez
27. Nebraska Lightning
2018 AAU Scholastic Duals All Star
Round 1 (16 Team)
106
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/04
L
TF 10-0 1:27
D. Sawchuk
Ohio Blue
2017 AAU Junior Olympic Games Individual
Round 3 (4 Man)
106
08/03
W
FOR 0-0
J. Riveria
PV Blue
2017 AAU Junior Olympic Games Individual
Round 2 (4 Man)
106
08/03
L
F 8-4 2:52
M. Petrella
---
2017 AAU Junior Olympic Games Individual
Round 1 (4 Man)
106
07/31
L
TF 10-0 1:33
Z. King
4 Orange Crush Vipers
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 3 (8 Team)
106
07/31
L
TF 18-7 3:37
M. Petrella
---
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 4 (8 Team)
106
07/31
L
TF 12-1 2:51
D. Sawchuk
14 Ohio Blue
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 3 (8 Team)
106
07/31
L
F 10-6 4:53
C. Jester
13 Delaware Blue
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 1 (8 Team)
106
07/31
L
TF 12-2 1:32
D. Johnsen
---
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 6 (8 Team)
106
07/31
L
TF 14-3 2:39
T. Denseth
1 Ohio Cyclones
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 1 (8 Team)
106
07/31
L
TF 12-2 4:07
D. Morton
3 Delaware Gold
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 3 (8 Team)
106
07/31
L
TF 10-0 0:32
N. Lackman
7 Pa My House
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 1 (8 Team)
106
07/31
L
TF 12-2 2:16
E. Gleason
---
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 3 (8 Team)
106
07/31
L
TF 10-0 0:52
J. Riviera
2 Potomac Valley Blue
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 1 (8 Team)
106
07/31
L
TF 10-0 0:47
N. Wilkinson
---
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 5 (8 Team)
106
07/31
L
TF 12-0 1:05
E. Gray
---
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 6 (8 Team)
106
07/31
L
TF 10-0 0:40
J. Baumann
15 Ohio Brown
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 6 (8 Team)
106
07/31
L
F 4-0 0:58
J. Stanley
---
2017 AAU Junior Olympic Games Team
Round 1 (8 Team)
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020