Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Buck
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Cibolo Steele
Toledo
Toledo (2B)
Toledo HS
Toledo/Winlock
Winlock-Toledo Boys
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/09
L
DEC 6-4
D. Pena
San Antonio Churchill
2021 UIL Boys District 14-6A
Cons. Round 2 (12 Man)
160
04/09
L
F 9-1 2:45
T. Smith
San Antonio Madison
2021 UIL Boys District 14-6A
Quarters (12 Man)
160
03/04
L
F 17-4 4:28
C. Laws
Comal Canyon
Cibolo Steele @ Comal Canyon
Round 1
160
03/04
W
F 2-0 0:11
J. Guerrero
Uvalde
Cibolo Steele @ Uvalde
Round 1
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
DEC 13-8
M. Thomas
---
UIL Boys District 14-6A
Semis and WB3
152
02/05
W
DEC 11-9
O. Rease
San Antonio Lee
UIL Boys District 14-6A
WB2 (16 Man)
152
02/05
L
DEC 4-3
Z. Ramon
---
UIL Boys District 14-6A
Round 1 (16 Man)
152
01/25
L
DEC 10-3
J. Rivera
---
2020 Boys Black N Blue Inv
2nd Wrestleback (32 Man)
152
01/25
L
F 8-2 1:10
C. WARDEN
---
2020 Boys Black N Blue Inv
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/25
W
F 2-0 0:59
L. Trujillo
---
2020 Boys Black N Blue Inv
Round 1 (32 Man)
152
01/11
L
FOR 0-0
J. Vreeland
New Braunfels
2020 LEE HS INV-BV
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/11
L
DEF 0-0 0:27
C. Laws
Comal Canyon
2020 LEE HS INV-BV
Round 1 (16 Man)
152
12/14
L
TF 21-6 5:00
L. Schlapp
Comal Canyon
2019 Boys Russ Pederson Inv.
3rd Boys Rnd
152
12/14
W
MD 18-8
A. Martinez
Uvalde
2019 Boys Russ Pederson Inv.
2nd Boys Round
152
12/14
L
F 0-0
J. King
San Antonio Madison
2019 Boys Russ Pederson Inv.
Round 1 (32 Man)
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 5-0
B. Paul
Liberty Bell
Mat Classic XXXI
5th Place (Place 6)
1B/2B 160
02/16
L
DEC 11-4
L. Reuwsaat
---
Mat Classic XXXI
6th Wrestleback (Place 6)
1B/2B 160
02/16
W
F 0-3 1:40
J. Turner
---
Mat Classic XXXI
Semis & 5th WB (Place 6)
1B/2B 160
02/16
W
MD 12-4
R. Strozyk
Wilbur-Creston
Mat Classic XXXI
4th Wrestleback (Place 6)
1B/2B 160
02/16
W
DEC 6-3
C. Noha
Colfax
Mat Classic XXXI
Quarters & 3rd WB (Place 6)
1B/2B 160
02/15
W
TF 17-2 2:33
K. Palmer
Lake Roosevelt
Mat Classic XXXI
2nd Wrestleback (Place 6)
1B/2B 160
02/15
L
DEC 5-0
B. Paul
Liberty Bell
Mat Classic XXXI
Round 2 Champ & WB (Place 6)
1B/2B 160
02/02
L
F 9-1 4:28
M. Slape
Adna (2B)
WIAA Dist 4 North 2A, 1A, & 2B Sub-Reg
1st Place (16 Man Place 8)
160
02/02
W
F 4-7 5:15
B. Klein
Rainier (2B)
WIAA Dist 4 North 2A, 1A, & 2B Sub-Reg
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
02/02
W
TF 19-4 4:00
W. Kiser
Adna (2B)
WIAA Dist 4 North 2A, 1A, & 2B Sub-Reg
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/19
W
DEC 7-3
e. Haynes
---
2019 - Rubber Chicken - Kalama
4th Wrestleback (16 Man)
160
01/19
W
F 7-0 2:15
C. Coggins
Concrete
2019 - Rubber Chicken - Kalama
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/19
W
DEC 7-3
J. Tinoco
Rochester
2019 - Rubber Chicken - Kalama
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/19
L
DEC 3-2
I. O`Farrill
Elma
2019 - Rubber Chicken - Kalama
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
12/30
L
F 12-1 5:36
B. Lawrence
Ridgefield
Pacific Coast Wrestling Championships
Placement
160
12/29
L
DEC 6-3
J. Thompson
Kentwood
Pacific Coast Wrestling Championships
Semis Cons Round 6
160
12/29
W
DEC 9-8
K. Tuttle
---
Pacific Coast Wrestling Championships
Cons Round 5
160
12/29
W
DEC 6-5
K. Carlson
Snohomish
Pacific Coast Wrestling Championships
Quarters Cons Round 4
160
12/29
W
MD 17-4
E. Moon
WF West
Pacific Coast Wrestling Championships
Cons Round 3
160
12/28
L
F 5-0 0:30
C. Buck
Union
Pacific Coast Wrestling Championships
Ch Round 3 Cons Round 2
160
12/28
W
MD 13-3
T. Davisson
Battle Ground
Pacific Coast Wrestling Championships
Ch Round 2
160
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 5-3
E. Haynes
Kalama HS
WIAA 1B/2B Region 1 Boys
5th Place
170
02/10
L
F 3-0 2:54
B. Byington
South Bend HS
WIAA 1B/2B Region 1 Boys
2nd Wrestleback (8 Man)
170
02/10
W
MD 16-4
E. Niles
Raymond HS
WIAA 1B/2B Region 1 Boys
Semis & 1st WB (8 Man)
170
02/10
L
DEC 9-2
A. Costin
Napavine HS
WIAA 1B/2B Region 1 Boys
Quarterfinals (8 Man)
170
02/03
W
DEC 12-9
E. Haynes
Kalama (2B)
WIAA Dist.4 North 2A,1A,2B,Girls Sub-Reg
5th Place (16 Man Place 8)
170
02/03
L
DEC 7-1
A. Moe
Rainier (2B)
WIAA Dist.4 North 2A,1A,2B,Girls Sub-Reg
4th Wrestleback (16 Man)
170
02/03
L
F 9-0 4:52
A. Dowell
Adna (2B)
WIAA Dist.4 North 2A,1A,2B,Girls Sub-Reg
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
02/03
W
DEC 16-12
E. Haynes
Kalama (2B)
WIAA Dist.4 North 2A,1A,2B,Girls Sub-Reg
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/14
L
F 9-2 5:19
D. Hubbard
Camas Boys
Napavine Tigers Wrestling Tournament
1st Place (16 Man)
170
01/13
W
DEC 10-6
J. Beasinger
Life Christian Boys
Napavine Tigers Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/13
W
DEC 7-4
B. Eklund
Chehalis Boys
Napavine Tigers Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/13
W
F 2-0 1:52
J. Wilson
---
Napavine Tigers Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
170
12/29
L
DEC 5-1
J. Waugh
Graham-Kapowsin
Pacific Coast Wrestling Championships
Ch Round 3 Cons Round 2
170
12/29
L
F 3-1 5:44
C. Wheeler
Hockinson
Pacific Coast Wrestling Championships
Ch Round 2
170
12/09
L
DEC 5-2
A. Costin
Napavine
2018 Centralia Tiger Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/09
L
DEC 17-14
C. Hylton
Centralia
2018 Centralia Tiger Classic
Round 1 (16 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024