Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
joe talmadge
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Ankeny Centennial
Ankeny Centennial A
Ankeny Centennial B
Ankeny Centennial Silver
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
W
Replay
F 10-1 2:26
L. Murphy
Freedom
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
162-163 B
06/29
L
Replay
DEC 4-2
C. Paulson
Clear Lake
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
162-163 B
06/29
W
Replay
F 6-0 1:48
M. Steffens
Holmen
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
162-163 B
06/27
W
Replay
MD 11-0
K. Hout
Cambridge-Isanti Blue
2022 Malecek Team Duals
Semis & 1st WB (8 Team)
160
06/27
L
F 5-0 0:22
C. Hargrove
Aquinas
2022 Malecek Team Duals
Placement Matches (8 Team)
160
06/27
L
Replay
MD 13-2
P. Downing
Glenbrook South 1
2022 Malecek Team Duals
Quarterfinals (8 Team)
160
06/27
L
Replay
DEC 2-0
D. Wrestler
Wisconsin Rapids
2022 Malecek Team Duals
Round 2 (4 Team)
160
06/27
L
Replay
MD 9-0
S. Pomeroy
Random Lake
2022 Malecek Team Duals
Round 3 (4 Team)
160
06/27
W
Replay
DEC 5-1
B. Geist
Mille Lacs
2022 Malecek Team Duals
Round 1 (4 Team)
160
01/22
L
NC 0-0
C. Streasick
Valley, West Des Moines
Ed Winger Classic
---
138
01/22
L
F 11-2 5:28
C. Streasick
Valley, West Des Moines
Ed Winger Classic
prelims
138
01/21
W
F 4-0 1:03
C. Elias
Fort Dodge
Fort Dodge @ Ankeny Centennial
Round 1
132
01/15
L
F 2-7 3:38
S. Heilskov
Hampton-Dumont-CAL
Osage Duals
Round 2 (8 Team)
132
01/15
L
F 6-2 1:05
A. Kittelson
Osage
Osage Duals
Round 4 (8 Team)
132
01/15
L
DEC 10-3
L. Rolfs
Decorah
Osage Duals
Round 3 (8 Team)
132
01/15
W
F 4-6 SV
T. LeFevre
Clear Lake
Osage Duals
Round 5 (8 Team)
132
01/15
L
F 11-0 3:48
L. Swanson
Kasson-Mantorville
Osage Duals
Round 6 (8 Team)
132
01/14
W
F 10-4 3:02
K. Niehouse
Marshalltown
Ankeny Centennial @ Marshalltown
Round 1
132
12/18
L
DEC 8-4
T. Chesnut
Creston
Don Miller Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/18
W
F 8-2 1:55
C. Brown
Emmetsburg
Don Miller Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
12/18
L
F 8-3 1:56
J. Rhodes
Mason City
Don Miller Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/04
L
F 9-9 4:16
C. Vellinga
West Marshall
DCG Mustang Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/04
L
F 6-0 1:41
K. German
Urbandale
DCG Mustang Invitational
Round 1 (16 Man)
138
12/03
L
TF 20-4 5:42
D. Pelton
Waukee
Waukee @ Ankeny Centennial
Round 1
138
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
W
TF 18-2 5:47
J. McWilliams
Southeast Polk
Fort Dodge JV Invitational
Round 3 (4 Man)
123-126
01/30
W
F 2-0 1:38
T. Overturf
Boone
Fort Dodge JV Invitational
Round 2 (4 Man)
123-126
01/30
W
F 2-0 0:34
A. Rahe
Webster City
Fort Dodge JV Invitational
Round 1 (4 Man)
123-126
01/23
W
F 2-0 0:40
T. Hook
ADM
Marshalltown JV Invitational
Round 3
9
01/23
W
F 2-0 1:32
D. McAllister
Southeast Polk
Marshalltown JV Invitational
Round 2
9
01/23
W
F 9-1 3:49
K. Niehouse
Marshalltown
Marshalltown JV Invitational
Round 1
9
01/16
L
MD 12-4
O. Walker
Valley WDM
Valley JV Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket 8
01/16
L
DEC 8-7 SV
Z. Fitzgerald
Dowling Catholic
Valley JV Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket 8
01/16
W
DEC 4-2 SV
T. Doddema
Indianola
Valley JV Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket 8
12/23
W
F 14-3 2:52
A. Winkey
Ames
Ames @ Ankeny Centennial
Round 1
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
F 4-2 1:50
E. Schulte
Waukee
Ankeny Cenntenial JV Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
120
02/01
W
DEC 6-4
M. Teed
Bondurant
Valley Willadsen/Wong Tournament
Finals (8 Man)
Bracket 7
02/01
W
F 4-1 1:29
C. Sposeto
Waukee
Valley Willadsen/Wong Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 7
02/01
L
MD 16-4
K. Sonnenburg
Valley WDM
Valley Willadsen/Wong Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 7
01/23
W
F 0-0
M. Goodwin
Johnston
Ankeny Centennial @ Johnston
Round 1
126
12/21
W
DEC 10-5
J. Thomas
Ballard
Indianola JV Worlds 2019
Finals (8 Man)
Bracket 10
12/21
W
F 5-0 1:35
J. Garcia
Des Moines Lincoln
Indianola JV Worlds 2019
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 10
12/20
W
F 2-0 0:29
J. Knutson
Valley, West Des Moines
Indianola JV Worlds 2019
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 10
12/20
W
MD 17-4
T. Kildow
Ankeny
Ankeny Centennial @ Ankeny
Round 1
126
12/11
W
F 8-0 1:34
L. Mull
Ottumwa
Ottumwa @ Ankeny Centennial
Round 1
126
12/07
W
DEC 8-6
S. Bui
Urbandale
North Hoover JV Invite 2019
Round 3 (4 Man)
JV - 9
12/07
W
MD 14-0
M. Rose
Ankeny
North Hoover JV Invite 2019
Round 2 (4 Man)
JV - 9
12/07
W
DEC 4-2 SV
A. Chavez
Perry
North Hoover JV Invite 2019
Round 1 (4 Man)
JV - 9
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024