Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Carney
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
DEC 10-8 SV
J. Miller
McGavock
TSSAA State Championships
Consolation Fifth and Sixth
AAA 195
02/18
L
F 13-8 4:45
D. Johnson
Bartlett
TSSAA State Championships
Consolation Semifinals
AAA 195
02/18
W
DEC 8-2
J. Lewis
---
TSSAA State Championships
AAA Consolation (5th round)
AAA 195
02/17
W
F 2-0 0:44
T. King
William Blount
TSSAA State Championships
AAA Consolation Bouts (4th Round)
AAA 195
02/17
W
DEC 8-5
C. Pinkston
---
TSSAA State Championships
AAA Consolations (3rd Round)
AAA 195
02/17
W
F 2-0 0:40
J. Knight
---
TSSAA State Championships
AAA Consolation (2nd Round)
AAA 195
02/16
L
F 12-8 2:46
D. Johnson
Bartlett
TSSAA State Championships
AAA Round of 16
AAA 195
02/16
W
F 2-0 1:18
D. Cunnningham
Brentwood
TSSAA State Championships
AAA Round of 32
AAA 195
02/11
L
F 4-2 3:29
N. Walling
---
TSSAA Region 7 - AAA
Round 9 - 1st (Champ Finals)
195
02/11
W
F 4-0 1:26
E. Cornelius
West Creek
TSSAA Region 7 - AAA
Round 5 - semis(16 man & 8 man)
195
02/11
W
F 2-0 0:35
T. Chandler
Kenwood
TSSAA Region 7 - AAA
Round 2 - QTRS (16 man & 8 man)
195
01/17
W
F 2-0 0:25
D. Smith
---
Northwest vs. Mt. Juliet
Round 1
220
01/14
W
DEC 7-5
A. Moncada
---
2017 Southeastern Pools Invitational
Placement 1st
197
01/14
W
F 2-0 2:46
J. Prater
---
2017 Southeastern Pools Invitational
16-Semi & Con Rd/20-Rd_8/24-Con_2
197
01/14
W
F 0-0 1:07
J. Davis
Oak Mountain High School
2017 Southeastern Pools Invitational
16-Rd_7/20-Rd_7/24-Semi & Con_1
197
01/14
W
F 6-2 1:10
R. Kirby
Amos P. Godby High School
2017 Southeastern Pools Invitational
16-Rd_6/20-Rd_6/24-Quar
197
01/14
W
F 6-3 4:22
N. Woodward
Fort Walton Beach High School
2017 Southeastern Pools Invitational
Round 5 All
197
01/14
W
F 2-0 0:36
M. Jeffery
Amos P. Godby High School
2017 Southeastern Pools Invitational
Round 4 All
197
01/14
W
F 2-1 3:08
T. David
Baylor School
2017 Southeastern Pools Invitational
Round 3 All
197
01/13
W
F 5-0 1:34
L. Heard
Auburn High School
2017 Southeastern Pools Invitational
Round 1 All
197
01/13
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Oxford High School
2017 Southeastern Pools Invitational
Round 2 All
197
12/30
W
F 2-2 1:46
C. Keller
Independence
Maher/Garstin `Battle for Independence`
Placement Matches (16 Man)
220
12/29
W
F 5-0 3:34
A. Arias
Rossview
Maher/Garstin `Battle for Independence`
Round 4 (16 Man)
220
12/29
W
F 6-2 0:33
J. Heater
Montgomery Central
Maher/Garstin `Battle for Independence`
Round 3 (16 Man)
220
12/29
W
F 4-1 1:20
S. Smith
Clarksville
Maher/Garstin `Battle for Independence`
Round 2 (16 Man)
220
12/29
W
F 4-1 0:38
J. Shope
Dickson Co.
Maher/Garstin `Battle for Independence`
Round 1 (16 Man)
220
11/30
W
F 2-0 0:18
C. Jackson
Northeast
Northeast @ Northwest
Round 1
220
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
DEC 8-3
D. Pearson
Tullahoma
TSSAA State Championships
Consolation Fifth and Sixth
AAA 195
02/20
L
MD 14-4
E. Cornelius
West Creek
TSSAA State Championships
Consolation Semifinals
AAA 195
02/20
L
F 6-3 4:25
B. Brown
---
TSSAA State Championships
Semi Finals (All Divisions)
AAA 195
02/19
W
F 3-2 1:20
A. Bravo
---
TSSAA State Championships
AAA Quarterfinals
AAA 195
02/18
W
F 5-1 3:27
D. Fairley
Bolton
TSSAA State Championships
AAA Round of 16
AAA 195
02/18
W
F 5-0 2:39
R. Whisman
Dobyns Bennett
TSSAA State Championships
AAA Round of 32
AAA 195
02/13
W
DEC 15-12
Z. Thomas
---
TSSAA Region 7 - AAA
Placements
195
02/13
W
F 7-6 5:12
O. Yunis
---
TSSAA Region 7 - AAA
Semis and WB 3
195
02/13
W
F 2-0 0:31
J. Kinman
Beech
TSSAA Region 7 - AAA
Quarters and WB 1
195
01/02
W
F 3-7 1:33
O. Yunis
---
Hendersonville Invitational
Placement Matches (8 Man)
195
01/02
W
F 2-0 0:56
S. Hofmann
Hendersonville High
Hendersonville Invitational
Semis & WB (8 Man)
195
01/02
W
MD 20-9
I. Grau
Independence High School
Hendersonville Invitational
Quarterfinals (8 Man)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024