Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Flock
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
Larned
Larned High School
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
L
DEF 0-0
J. McAmis
Leon-Bluestem
Herington McMillin Invitational
Round 6
170
01/05
L
FOR 0-0
A. Rempel
Hillsboro
Herington McMillin Invitational
Round 4
170
01/05
L
MD 11-0
J. Scott
Jeff West
Herington McMillin Invitational
Round 3
170
01/05
L
F 2-0 1:10
E. McElravy
Mulvane
Herington McMillin Invitational
Round 2
170
01/05
W
F 7-2 1:29
J. McAmis
Leon-Bluestem
Herington McMillin Invitational
Round 1
170
01/04
W
F 4-1 4:41
N. Pfortmiller
Larned
Larned Round Robin Tournament
Round 5 (6 Man)
170
01/04
W
F 2-0 1:54
N. Long
Hoisington
Larned Round Robin Tournament
Round 4 (6 Man)
170
01/03
W
F 2-5 1:24
A. Maravilla
Hugoton
Larned Round Robin Tournament
Round 3 (6 Man)
170
01/03
W
F 5-0 1:22
J. Heimann
Hays-Thomas More Prep-Marian
Larned Round Robin Tournament
Round 2 (6 Man)
170
01/03
L
F 2-0 1:53
K. Christiansen
---
Larned Round Robin Tournament
Round 1 (6 Man)
170
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 4-0 1:10
N. Brooks
Abilene
KSHSAA 4A Regional Abilene
WB 3rd Rd (16 and 8 Man)
152
02/17
W
F 17-4 4:46
J. Mauch
Lindsborg-Smokey Valley
KSHSAA 4A Regional Abilene
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/16
L
F 2-0 1:13
D. Johnson
Buhler
KSHSAA 4A Regional Abilene
Champ QtrFinals (16 and 8 Man)
152
02/16
W
F 5-4 2:19
C. Edwards
---
KSHSAA 4A Regional Abilene
Round 1 (16 Man)
152
02/09
W
F 9-4 3:44
D. Roadhouse
Pratt
Central Kansas League Tournament 2018
Finals
152
02/09
L
F 6-14 4:50
N. Salazar
---
Central Kansas League Tournament 2018
Round 4
152
02/08
W
F 9-11 2:50
D. Roadhouse
Pratt
Central Kansas League Tournament 2018
Round 3
152
02/08
W
F 7-0 2:24
D. Horton
Hillsboro
Central Kansas League Tournament 2018
Round 2
152
02/08
W
F 6-11 3:45
J. Mauch
Smoky Valley
Central Kansas League Tournament 2018
Round 1
152
02/03
W
F 2-0 0:33
B. Shao
Salina-St. John`s Military Academy
Lyons Round Robin
Round 5
152
02/03
W
F 5-0 1:39
D. Horton
Hillsboro
Lyons Round Robin
Round 4
152
02/03
W
F 9-2 2:45
C. Reed
Hutchinson
Lyons Round Robin
Round 3
152
02/03
W
F 2-0 0:20
C. Jacobs
---
Lyons Round Robin
Round 2
152
02/03
W
F 2-0 0:50
B. Ortiz
Lyons
Lyons Round Robin
Round 1
152
01/30
W
F 5-2 1:55
C. Edwards
Nickerson
Larned @ Nickerson
Round 1
152
01/19
L
DEC 7-5 SV
J. Schmeidler
Thomas More Prep
Bob Kuhn Prairie Classic
Pigtails Rd. 2
152
01/19
L
F 10-1 3:32
S. Radke
McPherson
Bob Kuhn Prairie Classic
Round 1 (16 Man)
152
01/18
L
DEC 9-6
M. Bell
Spring Hill
Spring Hill @ Larned
Round 1
152
01/13
L
MD 15-6
G. Flint
---
34th Annual Scott City Wrestling Classic
Round 6
152
01/13
W
F 0-0 2:39
C. VanDegrift
---
34th Annual Scott City Wrestling Classic
Round 4
152
01/13
L
F 0-0 1:00
K. Christiansen
---
34th Annual Scott City Wrestling Classic
Round 2
152
01/06
W
F 2-0 0:30
T. Kellogg
Herington
Herington McMillin Invitational
Round 6
152
01/06
L
MD 10-2
N. Brooks
Abilene
Herington McMillin Invitational
Round 4
152
01/06
W
F 4-2 3:05
K. Ames
Onaga
Herington McMillin Invitational
Round 3
152
01/06
L
DEC 8-1
C. Owen
Chase County
Herington McMillin Invitational
Round 2
152
01/04
W
F 2-2 0:49
W. Pfeifer
Thomas More Prep-Marian
Hoisington Larned Duals Tournament
Round 1 (6 Team)
160
01/04
L
DEC 9-3
J. Ball
---
Hoisington Larned Duals Tournament
Round 5 (6 Team)
160
01/04
W
F 2-0 1:07
G. Sigmund
Stafford
Hoisington Larned Duals Tournament
Round 2 (6 Team)
160
12/16
L
F 2-0 1:10
T. Seabolt
Cimarron
Cardinal Corner Classic 2017
Round 5
152
12/15
W
F 4-0 1:07
I. Schaller
Holcomb
Cardinal Corner Classic 2017
Round 3
152
12/15
L
F 4-2 1:35
G. Fritz
Great Bend
Cardinal Corner Classic 2017
Round 2
152
12/15
L
F 4-2 0:38
H. Schroeder
Concordia
Cardinal Corner Classic 2017
Round 1
152
12/02
L
F 5-4 5:03
D. Barnes
Riley County High School
Riley County Falcon Duals
Round 1 (8 Team)
152
12/02
L
DEC 9-8
W. Voth
Andover High School
Riley County Falcon Duals
Round 2 (8 Team)
152
12/02
W
F 2-0 2:37
B. Weber
---
Riley County Falcon Duals
Round 3 (8 Team)
152
12/02
L
F 4-0 0:44
H. Williams
---
Riley County Falcon Duals
Cross Bracket (8 Team)
152
12/02
L
F 2-0 1:11
H. Lentz
Bonner Springs High School
Riley County Falcon Duals
Placement Matches (8 Team)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024