Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Adriel Martinez
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
FL Young Guns
Osceola
Osceola (Kissimmee)
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
DEC 9-8
J. Henry
Wellington
FHSAA State Championships
3rd WB (16 Man)
3A 152
03/06
W
TF 19-3 4:46
G. Brown
Newsome
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A 152
03/06
L
TF 15-0 5:20
S. Bartelt
Doral
FHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
3A 152
03/06
W
DEC 8-1
S. Smith
West Orange
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A 152
02/29
L
DEC 8-4
T. Noble
George Steinbrenner
FHSAA 3A R2
Placement Matches
152
02/29
W
F 6-4 3:36
G. Brown
Newsome
FHSAA 3A R2
Round 4 (semis and WB)
152
02/28
W
F 6-11 4:55
C. Sparkman
Palm Harbor University
FHSAA 3A R2
Round 2 (quarters and WB)
152
02/28
W
TF 15-0 2:35
D. Williams
---
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
152
02/22
W
F 2-0 0:21
J. Gregory
George Jenkin
FHSAA 3A D5
1ST Place
152
02/22
W
F 2-0 0:26
Y. Nazal
Celebration
FHSAA 3A D5
Semis
152
02/13
W
F 2-0 1:17
J. Scott
Auburndale Senior
Auburndale Senior @ Osceola (Kissimmee)
Round 1
152
02/08
W
MD 9-0
P. Britton
Harmony
Orange Belt Conference Varsity
Placement Matches (8 Man)
152
02/08
W
F 5-0 1:25
B. Reichard
Harmony
Orange Belt Conference Varsity
Semis & 1st WB (8 Man)
152
02/08
W
F 2-0 0:15
K. Montilla
Gateway
Orange Belt Conference Varsity
Quarterfinals (8 Man)
152
01/16
L
F 17-6 5:57
P. Drake
Newsome
Region 2 3A district 5 and 6
Semifinals (4 Team)
154
01/16
L
F 3-7 2:57
W. Love
Riverview (Riverview)
Region 2 3A district 5 and 6
Finals (4 Team)
154
01/08
W
F 2-0 0:49
J. Gregory
George Jenkins
3A district 5 duals
Round 5 (6 Team)
154
01/08
W
F 8-0 3:15
M. Hosang
Bartow Senior
3A district 5 duals
Round 2 (6 Team)
154
01/08
W
F 2-0 0:26
Y. Nazal
Celebration
3A district 5 duals
Round 3 (6 Team)
154
01/08
W
F 7-0 0:59
J. Ramos
Ridge Community
3A district 5 duals
Round 1 (6 Team)
154
01/08
W
F 5-0 1:39
J. Anderson
---
3A district 5 duals
Round 4 (6 Team)
154
01/07
W
F 0-0
M. Alemany
Ferguson
district 16 duals
Champ. Round 1
152
12/14
L
DEC 5-1
T. Hill
---
District 16 Duals
Champ. Round 1
152
12/07
L
MD 10-1
T. Hill
---
Danny Byron Day 2
Round 5 (6 Man)
152 Gold
12/07
W
F 12-6 4:50
M. Soto
Riverdale
Danny Byron Day 2
Round 4 (6 Man)
152 Gold
12/07
W
F 6-0 1:36
J. Duarte
South Dade
Danny Byron Day 2
Round 3 (6 Man)
152 Gold
12/07
L
DEC 11-9
B. Fetzner
Hernando
Danny Byron Day 2
Round 2 (6 Man)
152 Gold
12/07
L
MD 12-1
F. Solorzano
---
Danny Byron Day 2
Round 1 (6 Man)
152 Gold
12/06
W
DEC 8-2
F. Solorzano
Lake Gibson
Danny Byron Invite
Placement Matches (8 Man)
152 White
12/06
W
F 12-2 4:24
L. Vizzarri
Oviedo
Danny Byron Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
152 White
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/19
W
MD 15-5
C. Sapp
Bama Brawlers
2019 AAU Scholastic Duals
Round 5 (8 Team)
152
06/19
W
F 5-0 1:31
N. Hanson
NFWA White
2019 AAU Scholastic Duals
Round 1 (8 Team)
152
06/19
L
F 9-4 2:31
A. Smith
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 3 (8 Team)
152
06/19
W
MD 10-2
W. Campbell
Legion
2019 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
152
06/19
W
F 2-0 1:03
J. Westfall
Potomac Vly Blk
2019 AAU Scholastic Duals
Round 6 (8 Team)
152
06/19
L
F 0-2 2:25
G. Stuckman
---
2019 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
152
06/19
W
F 8-8 3:04
L. Andrewsky
Hero Silver
2019 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
152
06/19
W
F 10-0 3:31
D. Acosta
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 4 (8 Team)
152
06/19
L
F 12-4 3:36
C. Glaropoulos
New England Gld
2019 AAU Scholastic Duals
Round 2 (8 Team)
152
06/19
L
F 2-0 1:34
G. Stuckman
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 7 (8 Team)
152
06/19
W
F 2-4 3:21
G. Wheeler
---
2019 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
152
03/09
L
MD 13-3
R. Garcia
Coral Park
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A 145
03/08
L
MD 13-1
E. Woods
---
FHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
3A 145
03/08
W
MD 9-0
Z. Graham
Wellington Community
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A 145
02/22
W
DEC 9-8
E. Caraballo
---
FHSAA 3A D5
Placement Matches
145
02/22
W
F 2-0 1:08
J. Grassel
Lake Nona
FHSAA 3A D5
Round 4 (semis and WB)
145
02/22
W
F 2-0 1:06
M. Hidalgo
Tohopekaliga
FHSAA 3A D5
Round 2 (quarters and WB)
145
02/12
W
F 0-0
J. Dozier
University (Orange City)
University (Orange City) @ Osceola (Kissimmee)
Round 1
152
02/10
L
TF 15-0
K. Kirkham
---
Spiegel Memorial
Placement Matches (16 Man)
145
02/09
W
TF 16-0
D. Diaz
Somerset
Spiegel Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/09
W
F 0-0 5:11
A. Boyd
Sebring
Spiegel Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/09
W
F 0-0 0:59
T. Zahir-Gomez
Ridge Community
Spiegel Memorial
Round 1 (16 Man)
145
02/02
W
FOR 0-0
C. Fernandez
Somerset
Live Greco
Placement Matches (16 Man)
145
02/02
W
F 0-0 1:13
M. Jarquez-Knight
Wharton
Live Greco
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
145
02/02
L
DEC 10-7
M. Caraballo
St Cloud
Live Greco
Quarters & 1st Cons (16 Man)
145
02/02
W
F 0-0 0:49
R. Cooper
Plant
Live Greco
Round 1 (16 Man)
145
01/25
W
F 2-0 1:28
S. Williams
Riverview (Riverview)
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
145
01/05
W
F 0-0 0:44
G. Moblicci
---
Cradle Cancer Invitational
Placement Matches (32 Man)
145
01/05
L
F 0-0 4:57
W. George
---
Cradle Cancer Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
145
01/05
W
DEC 10-7
B. Gregg
Heritage
Cradle Cancer Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
145
01/05
W
F 0-0 0:59
K. Finn
Ft Pierce Central
Cradle Cancer Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
145
01/04
L
F 0-0 1:02
K. Kirkham
---
Cradle Cancer Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/04
W
F 0-0 1:05
P. Porter
Martin County
Cradle Cancer Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
12/28
L
F 2-0 1:03
B. Massey
Union Grove
Knockout Christmas Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
147
12/28
L
TF 15-0 3:24
J. Contreras
---
Knockout Christmas Classic
Round 1 (32 Man)
147
12/23
W
F 0-0
A. Courville
Muckleshoot Tribal School (Male)
Ksa duals
Champ. Round 1
145
12/22
W
F 0-0
J. White
Wekiva
Ksa duals
Champ. Round 1
145
12/22
W
F 0-0
D. Brecani
Harrison
Ksa duals
Champ. Round 1
145
12/21
W
F 6-7 4:00
W. Accius
Wekiva
KSA Duals
Champ. Round 1
145
12/16
W
F 0-0
E. Smith
Apopka
Ksa duals
Champ. Round 1
145
12/08
W
F 0-0 3:01
A. Neville
Poinciana
Danny Byron Day 2
Round 5 (6 Man)
145 Gold
12/08
L
TF 16-0
T. Pawlowski
South Lake High School
Danny Byron Day 2
Round 4 (6 Man)
145 Gold
12/08
L
F 15-2 4:49
P. Ferguson
---
Danny Byron Day 2
Round 3 (6 Man)
145 Gold
12/08
L
F 16-3 3:00
J. Smith
Woodland-Cartersville
Danny Byron Day 2
Round 2 (6 Man)
145 Gold
12/08
L
F 4-2 2:00
J. Lawson
Lowndes
Danny Byron Day 2
Round 1 (6 Man)
145 Gold
12/07
W
F 5-0 1:20
S. Lake
Liberty
Danny Byron Invite-Day 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
145 A
12/07
W
F 12-12 4:50
A. Neville
Poinciana
Danny Byron Invite-Day 1
Placement Matches (16 Man)
145 A
12/07
W
MD 14-1
J. Distefano
Harmony
Danny Byron Invite-Day 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
145 A
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024