Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Max Mulhearn
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Elgin (Harvest Christian)
Elgin Harvest Christian High School
Harvest Christian
Harvest Christian Academy
IL
Riot Room
Riot Room Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
W
F 7-2 4:00
G. Stapleton
Belvidere Bandits Wrestling Cl
Marengo Open 2024
Round 3 (4 Man)
122-141
04/27
W
F 8-2 4:00
O. Ostler
Marengo
Marengo Open 2024
Round 1 (4 Man)
122-141
04/21
W
DEC 4-2 SV
k. ancog
Johnsburg
2024 Triple Threat Mat Wrestling
Round 2 (4 Man)
138-142
04/07
W
MD 9-0
N. Moore
Chicago Avenue Heartbreakers
2024Triple Threat Takedown Tournament
Round 1 (4 Man)
137-140
03/09
L
Replay
DEC 4-2
J. Colleran
Maine South
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
2nd WB
132
03/03
W
DEC 1-0
H. Quntar
Oswego
IWCOA 2024 WC Sect Naperville Central
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/24
L
DEC 3-0
J. Platt
West Aurora
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
Placement Matches (32 Man)
132
02/24
W
DEC 5-1
B. Schoettle
Glenbard West
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
Semis & 5th WB (32 Man)
132
02/24
W
F 5-0 1:39
T. Visvardis
South Elgin
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
02/24
W
DEC 5-0
W. Gregory
Sandwich
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
02/03
L
DEC 1-0
E. Bate
Johnsburg
IHSA 1A Regional @ Johnsburg
Placement Matches
138
02/03
W
DEC 5-0
O. Smith
West Chicago (Wheaton Academy)
IHSA 1A Regional @ Johnsburg
Consi Semis
138
02/03
W
F 0-8 2:52
H. Boley
Marengo
IHSA 1A Regional @ Johnsburg
Semis and WB3
138
02/03
L
F 6-1 1:38
A. Alvarado
Woodstock (Marian)
IHSA 1A Regional @ Johnsburg
Quarters and WB1
138
01/27
L
DEC 4-2
C. Heath
Amboy
2024 Oregon/KSB Wrestling Tournament
Placement Matches (16 Man)
138
01/27
W
F 0-0 2:37
R. Rynkewicz
LaSalle (L.-Peru)
2024 Oregon/KSB Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/27
W
F 0-0 3:31
J. Berry
Oregon
2024 Oregon/KSB Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/27
W
F 0-0 3:09
A. Lewis
Hampshire
2024 Oregon/KSB Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
138
01/24
L
MD 11-0
L. Johnson
Johnsburg
Elgin (Harvest Christian) @ Johnsburg
Round 1
138
01/23
L
DEC 5-3
D. Bychowski
Woodstock (H.S.)
Woodstock (H.S.) vs. Elgin (Harvest Christian)
Round 1
138
01/23
W
MD 9-0
A. Cioper
Crystal Lake (Prairie Ridge)
Alden-Hebron JV Duals
Round 1
138
01/19
W
F 0-0 1:30
C. Crowell
Hebron (Alden-H.)
Elgin (Harvest Christian) @ Hebron (Alden-H.)
Round 1
138
01/19
W
F 0-0 1:30
C. Crowell
Hebron (Alden-H.)
Alden-Hebron JV Duals
Round 1
138
01/13
W
DEC 9-3
G. Rabanus
Wheaton (St. Francis)
Margaret Flott Kaneland Varsity Invite
Round 5
138
01/13
W
F 4-0 3:07
H. Qualen
Saint Charles North
Margaret Flott Kaneland Varsity Invite
Round 4
138
01/13
L
MD 14-3
G. Enders
Plainfield (Central)
Margaret Flott Kaneland Varsity Invite
Round 2
138
01/13
W
DEC 5-2
W. Lindgren
Maple Park (Kaneland)
Margaret Flott Kaneland Varsity Invite
Round 1
138
01/06
W
DEC 6-0
J. Caputo
Bartlett High School
Bartlett Fresh/Soph Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
01/06
W
DEC 9-3
D. Bonilla
Yorkville High School
Bartlett Fresh/Soph Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/06
W
F 2-0 1:34
A. Albandia
Streamwood High School
Bartlett Fresh/Soph Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/06
L
DEC 8-5
Q. Ray
Vernon Hills High School
Bartlett Fresh/Soph Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/10
W
MD 11-0
C. Inguanti
Niles (Northridge Prep)
25th Walther Christian (Hoger/Tuomi) Invitational
Champ. Round 3
138
12/09
L
F 0-0 1:17
J. Salerno
Westmont
25th Walther Christian (Hoger/Tuomi) Invitational
Champ. Round 3
138
12/09
L
F 0-0 2:37
A. Tappan
Seaholm HS
25th Walther Christian (Hoger/Tuomi) Invitational
Champ. Round 3
138
12/04
W
MD 13-3
K. YILDIRIM
Central High School
Geneva High School F/S Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
12/02
L
DEC 12-5
T. Taylor
Glenbard West
Geneva High School F/S Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/02
W
F 0-0 3:00
C. Cancel
Dundee-Crown High School
Geneva High School F/S Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/02
W
F 0-0 1:00
R. Pallavajjala
Geneva High School
Geneva High School F/S Invitational
Round 1 (16 Man)
138
11/25
W
F 8-3 1:22
I. Yusuf
Elmwood Park
GLENBARD SOUTH RAIDER 23 FreshmanTourney
Round 5 (5 Man)
138
11/25
W
TF 26-11 2:33
F. Camargo
Chicago (Curie)
GLENBARD SOUTH RAIDER 23 FreshmanTourney
Round 4 (5 Man)
138
11/25
W
F 12-5 1:37
S. Assaf
Glenbard South
GLENBARD SOUTH RAIDER 23 FreshmanTourney
Round 2 (5 Man)
138
11/25
W
F 19-7 5:33
B. Sandusky
Glenbard West
GLENBARD SOUTH RAIDER 23 FreshmanTourney
Round 1 (5 Man)
138
11/22
W
F 0-0 1:30
J. Montenegro
Burlington (Central)
Burlington (Central) vs. Elgin (Harvest Christian)
Round 1
138
11/22
W
F 0-0 5:00
J. Soto
Schaumburg (H.S.)
Elgin (Harvest Christian) @ Schaumburg (H.S.)
Round 1
138
11/04
L
Replay
DEC 6-1
K. Brinkley
Hannibal
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 5, Finals
131-138
11/04
L
Replay
MD 11-2
J. Zimmer
Lincoln Way Wrestling Club
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 4
131-138
11/04
L
Replay
F 2-0 0:36
G. Nischke
Club 1:7
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 3
131-138
11/04
W
Replay
DEC 6-2
J. Wilkinson
Mascoutah
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 2
131-138
11/04
W
Replay
DEC 12-6
H. Pupich
Huntley High school
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 1
131-138
10/17
W
DEF 0-0
D. Gonzalez
---
Indian Summer Fall Classic
Round 5 (5 Man)
130-135
10/17
L
F 0-0
G. Woodmancy
St Charles East
Indian Summer Fall Classic
Round 2 (5 Man)
130-135
10/17
L
F 0-0
D. Fifield
Built by Brunson
Indian Summer Fall Classic
Round 3 (5 Man)
130-135
10/17
L
TF 16-1
B. Ritter
Bolingbrook Junior Raiders Wre
Indian Summer Fall Classic
Round 1 (5 Man)
130-135
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/01
L
Replay
DEC 4-0
G. Nischke
Crystal Lake Wizards
Midwest Nationals
Round 3
129-133
07/01
W
Replay
F 0-2 0:40
S. Turnbough
no team
Midwest Nationals
Round 2
129-133
07/01
L
Replay
F 0-0 1:08
J. Tuttle
Cerberus
Midwest Nationals
Round 1
129-133
06/18
W
DEC 4-0
C. Fuhrman
Askren Wrestling Academy
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 5
125-136
06/17
W
DEC 7-2
D. Solesky
Stateline Stingers
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 3
125-136
06/17
W
F 2-0 0:37
H. Ebel
Jefferson Wrestling Club
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 2
125-136
06/17
W
DEC 6-0
N. Anzia
Cedar Grove Belgium
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 1
125-136
04/02
W
FOR 0-0
J. Atchley
ID
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 8 - QF
118-124
04/02
L
Replay
DEC 4-3
J. Buss
WI
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 6
118-124
04/01
W
Replay
F 0-2 1:18
R. Alvarez
IA
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 4
118-124
03/11
L
Replay
TF 15-0 3:23
M. Malizzio
Team El1te Wrestling
2023 IKWF State Championships
Champ Quarters & Consolation 2nd Round
118
03/10
W
Replay
MD 9-0
D. Martino
Yorkville WC
2023 IKWF State Championships
Consolation First Round
118
03/10
L
Replay
DEC 2-0
J. Willis
Beat the Streets Chicago-Midway
2023 IKWF State Championships
Championship 1st Round
118
03/10
W
Replay
DEC 5-4
C. Sadaka
Edwardsville WC
2023 IKWF State Championships
Championship Preliminary
118
01/29
L
DEC 3-1
A. Kopcio
BATAVIA
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
119-124
01/29
W
F 2-1 2:25
D. Martino
Yorkville Wrestling Club
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
119-124
01/29
W
DEC 2-0
D. Mejdrich
Scorpion
Batavia Classic Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
119-124
01/22
W
F 13-0 3:29
H. Beebe
Marengo Youth Wrestling Club
2023 MYWC CABIN FEVER
Round 3 (4 Man)
1109
01/22
W
F 2-0 0:37
C. Copley
Wolves Wrestling Club
2023 MYWC CABIN FEVER
Round 2 (4 Man)
1109
01/22
L
F 5-3 3:00
C. Cohn
McHenry Wrestling Club
2023 MYWC CABIN FEVER
Round 1 (4 Man)
1109
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024