Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alma Mendoza
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
Colorado Mesa Wrestling Club
SEQUIM
Sequim
Sequim (Girls)
Sequim (JV and Girls)
Sequim (JV)
Team Colorado
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
Replay
VSU1 12-1 4:24
J. Levendusky
McKendree Bearcat Wrestling Club
2019 Senior Nationals
Consi of 16 #2
68 kg
12/21
W
Replay
VFA 4:10 7-0
T. Hites
Unattached
2019 Senior Nationals
Consi of 16 #1
68 kg
12/21
L
Replay
VFA 0:44 4-0
S. Grote
New York Athletic Club
2019 Senior Nationals
Round of 32
68 kg
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/12
W
Replay
VFA 1:51 5-2
O. Lara
Team Georgia
2019 Women's National
7th Place
68 kg
05/12
L
Replay
VSU 10-0 3:39
T. Sparks
---
2019 Women's National
Consi of 4
68 kg
05/12
W
Replay
VFA 0:28 4-0
H. Marcon
Team Oklahoma
2019 Women's National
Consi of 8 #2
68 kg
05/12
L
Replay
VSU 10-0 4:41
S. Grote
Team New Jersey
2019 Women's National
Quarter-Finals
68 kg
05/12
W
Replay
VFA 0:51 4-0
T. Whitehurst
---
2019 Women's National
Round of 16
68 kg
05/10
L
VPO 2-0
J. Laurent
Team Wisconsin
2019 Women's National
Finals
68 kg
05/10
L
Replay
VSU 10-0 2:52
J. Laurent
Team Wisconsin
2019 Women's National
RR Rnd 2
68 kg
05/10
L
Replay
VSU 10-0 5:23
J. Laurent
Team Wisconsin
2019 Women's National
RR Rnd 1
68 kg
05/10
W
Replay
VFA 2:53 2-1
L. Flanagan
Team Washington
2019 Women's National
Semi-Finals
68 kg
05/10
W
Replay
VFA 1:02 2-0
R. Martinez
---
2019 Women's National
Quarter-Finals
68 kg
05/10
W
Replay
VFA 4:55 8-9
H. Robinson
Team Texas
2019 Women's National
Round of 16
68 kg
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
F 0-0 3:56
K. Flanagan
WILSON
KELSO GIRLS TOURNAMENT
Championship
155lbs
01/07
W
F 2-0 1:30
C. Prescott
RIVERVIEW
KELSO GIRLS TOURNAMENT
Semis & 7th WB (64 Man)
155lbs
01/07
W
FOR 0-0
T. Molinero
WHITE RIVER
KELSO GIRLS TOURNAMENT
Quarters & 5th WB (64 Man)
155lbs
01/07
W
F 10-0 4:34
T. Reach
---
KELSO GIRLS TOURNAMENT
Round 4 Champ & WB (64 Man)
155lbs
01/07
W
F 2-0 0:26
M. Crider
SKYVIEW
KELSO GIRLS TOURNAMENT
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
155lbs
12/27
W
MD 10-0
H. Deck
South Kitsap (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 3 (3 Man)
144-154
12/27
W
F 2-0 1:07
S. Blackwell
Olympic (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 2 (3 Man)
144-154
12/17
L
F 5-0 1:39
M. Ratcliff
Washougal (Girls)
HammerHead Invitational 2016
4th Wrestleback (16 Man)
155
12/17
W
F 7-0 1:42
C. Green
Bremerton (Girls)
HammerHead Invitational 2016
Semis & 3rd WB (16 Man)
155
12/17
W
F 2-0 2:43
H. Deck
South Kitsap (Girls)
HammerHead Invitational 2016
2nd Wrestleback (16 Man)
155
12/17
L
DEC 9-5
J. Doll
Hoquiam (Girls)
HammerHead Invitational 2016
Quarters & 1st WB (16 Man)
155
12/17
W
F 4-0 1:37
S. Brown-Stephens
Yelm (Girls)
HammerHead Invitational 2016
Round 1 (16 Man)
155
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/30
L
F 7-0 2:19
E. Macero
North Mason
North Mason Hawkins Memorial / Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
145
12/30
L
F 2-0 1:27
C. Vetch
Bremerton
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/30
W
F 7-0 3:35
J. Butcher
Aberdeen
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 1 (16 Man)
145
12/29
W
MD 14-1
B. Smith
Central Kitsap (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 3 (4 Man)
136-139
12/29
W
F 0-0 0:20
R. Adams
Napavine (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 2 (4 Man)
136-139
12/29
W
DEC 8-3
K. Bornstein
Napavine (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 1 (4 Man)
136-139
12/20
L
DEC 11-4
C. Rogers
Port Townsend (Girls)
HammerHead Invitational 2015
1st Place Matches (16 Man)
140
12/19
W
DEC 4-2 SV
M. Oster
Washougal (Girls)
HammerHead Invitational 2015
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
12/19
W
F 14-0 4:37
M. Altamirano
White River (Girls)
HammerHead Invitational 2015
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/27
W
F 4-0 1:55
K. Haplin
Stadium
Forks Lady Spartan Invitational
Champ. Round 1
125
12/27
W
F 3-2 3:46
M. Roggow
Kelso
Forks Lady Spartan Invitational
Champ. Round 1
125
12/27
W
DEC 7-5 SV
B. Bartelson
Puyallup
Forks Lady Spartan Invitational
Champ. Round 1
125
12/26
L
DEC 12-6
J. Brown
---
North Mason Hawkins Memorial / Classic
1st (16 Man)
126
12/26
W
F 3-2 5:17
M. Butler
Napavine (JV)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/26
W
F 10-6 4:29
C. Cummings
South Kitsap (JV)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/20
W
DEC 8-6
B. Galvan
Steilacoom (Girls)
HammerHead Invitational 2014
4th Wrestleback (16 Man)
125
12/20
W
F 7-4 1:46
T. Strecker
Inglemoor (Girls)
HammerHead Invitational 2014
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
12/20
W
F 2-0 1:00
K. Moore
Kelso (Girls)
HammerHead Invitational 2014
2nd Wrestleback (16 Man)
125
12/20
L
DEC 8-2
A. Ramirez
Lakes (Girls)
HammerHead Invitational 2014
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
12/20
W
F 13-1 4:55
J. Chen
Mercer Island (Girls)
HammerHead Invitational 2014
Round 1 (16 Man)
125
12/18
L
MD 13-5
A. Ocasio
North Mason
North Mason @ Sequim
Round 1
132
12/11
W
F 2-0 1:26
T. Cabana
Klahowya Secondary School
Klahowya Secondary School @ Sequim
Round 1
126
12/04
L
TF 21-6 4:00
J. Brown
Olympic
Sequim @ Olympic
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024