Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lane Rolfs
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 7-0
C. Kerr
North Fayette Valley
IHSAA 2A District 3 @ Decorah
Cons. Semis (12 Man)
138
02/11
L
DEC 6-2
J. Vance
Charles City
IHSAA 2A District 3 @ Decorah
Quarters (12 Man)
138
01/14
L
DEC 4-0
K. Jensen
Winterset
Osage Duals
Round 4 (6 Team)
138
01/14
W
TF 15-0 2:00
B. Beers
Humboldt
Osage Duals
Round 2 (6 Team)
138
01/14
W
DEC 8-5
D. Adams
Osage
Osage Duals
Round 5 (6 Team)
138
01/13
L
DEC 4-3
C. Korsmo
Crestwood, Cresco
Crestwood, Cresco @ Decorah
Round 1
138
01/07
W
F 0-0 5:02
B. Dean
Waterloo West
Flanagan 2023
Finals/Round 3
138
01/07
W
TF 19-2 5:00
L. Cain
Dubuque Senior
Flanagan 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
138
01/07
L
DEC 5-1
C. Korsmo
Crestwood, Cresco
Flanagan 2023
Semis/Round 2
138
01/07
W
F 2-0 0:41
C. Baca
Crestwood, Cresco
Flanagan 2023
Qtrs/Round 1
138
01/06
L
F 11-3 3:34
R. Block
Waverly-Shell Rock
Decorah @ Waverly-Shell Rock
Round 1
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 8-0 2:47
E. Govern
Crestwood
IHSAA 2A Sectional 9 @ Crestwood
2nd Place Match (8 Man)
132
02/05
L
DEC 6-3
N. Lopez
---
IHSAA 2A Sectional 9 @ Crestwood
1st and 3rd Place
132
02/05
W
F 8-1 3:15
C. Shepard
AP-GC
IHSAA 2A Sectional 9 @ Crestwood
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
01/29
L
DEC 5-1
C. Fecht
---
NEIC Tournament
Placement Matches (1st)
132
01/29
W
DEC 7-5
E. Govern
Crestwood
NEIC Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/29
W
F 11-0 5:11
K. Anderson
---
NEIC Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
01/21
W
F 2-0 1:13
N. Deitchler
Central Community, Elkader
Central Community, Elkader @ Decorah
Round 1
132
01/15
W
F 2-0 0:48
S. Heilskov
Hampton-Dumont-CAL
Osage Duals
Round 4 (8 Team)
132
01/15
W
DEC 10-3
J. Talmadge
Ankeny Centennial
Osage Duals
Round 3 (8 Team)
132
01/15
W
F 4-0 3:15
T. LeFevre
Clear Lake
Osage Duals
Round 2 (8 Team)
132
01/15
W
MD 11-2
M. Kersten
Assumption, Davenport
Osage Duals
Round 1 (8 Team)
132
01/15
L
MD 16-7
A. Kittelson
Osage
Osage Duals
Round 6 (8 Team)
132
01/14
W
DEC 4-2
E. Govern
Crestwood, Cresco
Decorah @ Crestwood, Cresco
Round 1
132
01/08
W
MD 12-1
T. Chesnut
Creston
Flanagan Invitational
Placement Matches (8 Man)
132
01/08
L
DEC 4-2
E. Govern
Crestwood, Cresco
Flanagan Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
132
01/08
L
DEC 5-3
O. Denstad
Caledonia-Houston
Flanagan Invitational
Semis & WB Rnd 2
132
01/08
W
DEC 1-0
T. Chesnut
Creston
Flanagan Invitational
Quartfinals Rnd 1
132
01/07
L
DEC 3-2
C. Fecht
---
Waverly-Shell Rock @ Decorah
Round 1
132
01/05
L
F 6-2 1:36
A. Kittelson
Osage
Decorah @ Osage
Round 1
132
12/22
L
DEC 5-1
O. Denstad
Caledonia-Houston
Decorah @ Caledonia-Houston
Round 1
132
12/18
L
DEC 5-2
T. Chesnut
Creston
Don Miller Invitational
Placement Matches (16 Man)
132
12/18
W
F 3-2 1:25
A. Phabmixay
Webster City
Don Miller Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/18
L
F 5-0 1:42
J. Burnette
Spirit Lake Park
Don Miller Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/18
W
F 5-0 1:54
C. Brown
Emmetsburg
Don Miller Invitational
Round 1 (16 Man)
132
12/17
W
F 2-0 1:53
K. Anderson
---
Decorah @ Waukon
Round 1
132
12/11
L
F 2-0 1:30
A. Quintana
GMLOS
South Winneshiek Invite
Finals Matches
132
12/11
W
MD 14-4
L. Boehm
North Fayette/Valley
South Winneshiek Invite
Round 3
132
12/11
L
DEC 5-0
B. Engel
West Delaware
South Winneshiek Invite
Round 2
132
12/11
W
DEC 7-3
E. Praska
New Hampton/Turkey Valley
South Winneshiek Invite
Round 1
132
12/10
L
DEC 4-2
E. Praska
NH/TV
NH/TV @ Decorah
Round 1
132
12/04
L
DEC 5-0
C. Miller
Fairfield
Bob Murphy Varsity Invitational
Placement Matches (16 Man)
132
12/04
W
DEC 8-2
B. Heying
---
Bob Murphy Varsity Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
132
12/04
L
MD 15-4
T. Arjes
---
Bob Murphy Varsity Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
132
12/04
W
MD 10-1
L. Brookhart
Muscatine
Bob Murphy Varsity Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
DEC 7-1
R. Sadler
Webster City
IHSAA 2A Dist 6
1st & 3rd (4 Man)
126
02/13
L
DEC 3-2
D. Ohrt
Dike-New Hartford
IHSAA 2A Dist 6
Semifinals (4 Man)
126
02/13
L
NC 0-0
D. Ohrt
Dike-New Hartford
IHSAA 2A Dist 6
2nd Place Match (4 Man)
126
02/06
L
F 8-1 3:19
C. Fousek
Crestwood, Cresco
IHSAA 2A Sec 11
1st and 3rd Place
126
02/06
W
F 7-0 4:14
C. Kerr
---
IHSAA 2A Sec 11
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126
02/06
W
F 2-0 1:34
L. Byrnes
Waukon
IHSAA 2A Sec 11
Quarterfinals (8 Man)
126
02/06
W
NC 0-0
C. Kerr
---
IHSAA 2A Sec 11
2nd Place Match (8 Man)
126
01/30
W
DEC 9-3
P. Anderson
NHTV
NEIC Varsity Tournament
Placement Matches (3rd, 5th)
126
01/30
W
DEC 3-1 SV
N. Lopez
Charles City
NEIC Varsity Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/30
L
MD 9-1
C. Fecht
---
NEIC Varsity Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/30
W
F 7-0 4:13
L. Byrnes
Waukon
NEIC Varsity Tournament
Quarterfinals (8 Man)
126
01/22
W
F 2-0 1:27
C. Korsmo
---
Decorah @ Crestwood, Cresco
Round 1
126
01/09
W
F 8-1 4:47
L. Byrnes
Waukon
Flanagan 2021
Placement Matches (8 Man)
126
01/09
L
DEC 9-2
C. Holm
Decorah
Flanagan 2021
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/09
L
F 5-3 4:58
T. Chesnut
---
Flanagan 2021
Quarterfinals (Rnd 1)
126
01/08
L
DEC 8-5
N. Lopez
Charles City
Charles City @ Decorah
Round 1
126
12/18
W
F 4-1 3:24
L. Byrnes
Waukon
Waukon @ Decorah
Round 1
126
12/12
W
F 2-0 3:29
E. Praska
New Hampton/Turkey Valley
South Winneshiek Invite
5th Place Matches
126
12/12
L
DEC 1-0
S. Adams
---
South Winneshiek Invite
Round 5
126
12/12
W
F 2-0 1:27
L. Byrnes
Waukon
South Winneshiek Invite
Round 4
126
12/12
L
DEC 2-0
D. Grimes
Camanche
South Winneshiek Invite
Round 2
126
12/11
W
F 4-2 3:02
Z. Heiderscheit
Epworth, Western Dubuque
Decorah @ Epworth, Western Dubuque
Round 1
126
12/09
L
DEC 6-1
S. Adams
---
Osage @ Decorah
Round 1
126
12/05
L
DEC 5-0
K. Simmons
Central DeWitt
Bob Murphy Varsity Invitational
Placement Matches (8 Man)
126
12/05
L
F 2-0 1:32
B. Engel
West Delaware
Bob Murphy Varsity Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126
12/05
W
MD 14-2
C. Turnis
---
Bob Murphy Varsity Invitational
Quarterfinals (8 Man)
126
12/04
W
F 4-3 4:32
E. Praska
NH/TV
Decorah @ NH/TV
Round 1
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 5-2
M. Gibbs
Waukon
IHSAA 2A Sec 11
1st and 3rd Place
126
02/08
L
F 2-0 1:34
M. Slifka
Crestwood - Cresco
IHSAA 2A Sec 11
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126
02/08
W
F 8-1 5:55
N. Lopez
Charles City
IHSAA 2A Sec 11
Quarterfinals (8 Man)
126
02/01
W
F 2-0 1:23
L. Hamilton
Oelwein
NEIC Varsity Tournament
Placement Matches (3rd, 5th)
126
02/01
L
DEC 5-0
N. Lopez
Charles City
NEIC Varsity Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
126
02/01
L
F 4-0 2:00
M. Slifka
Crestwood
NEIC Varsity Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/01
W
F 6-1 3:44
L. Hamilton
Oelwein
NEIC Varsity Tournament
Quarterfinals (8 Man)
126
01/25
W
MD 10-0
P. Abrahamson
Oskaloosa
Bean City Duals
Round 2 (8 Team)
126
01/25
L
DEC 11-7
T. Cook
---
Bean City Duals
Placement Matches (8 Team)
126
01/25
L
F 13-1 5:30
R. Hayden
---
Bean City Duals
Round 3 (8 Team)
126
01/24
L
F 2-0 0:56
M. Slifka
Crestwood, Cresco
Crestwood, Cresco @ Decorah
Round 1
126
01/17
L
DEC 5-3
C. Fecht
---
Decorah @ Waverly-Shell Rock
Round 1
126
01/11
L
DEC 2-0
K. Schott
Chatfield
Flanagan 2020
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/11
W
F 0-0 3:40
J. Beran
Riceville
Flanagan 2020
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/11
W
F 2-0 2:00
N. Jensen
North Fayette Valley
Flanagan 2020
Prelim WB
126
01/11
L
F 2-0 1:04
J. Moore
Denver
Flanagan 2020
Quarterfinals (8 Man)
126
01/11
W
F 2-0 0:25
G. Gleason
Denver
Flanagan 2020
Prelims
126
01/10
W
DEC 8-1
N. Lopez
Charles City
Decorah @ Charles City
Round 1
126
01/04
L
MD 15-4
E. Woods
West Delaware, Manchester
Decorah @ West Delaware, Manchester
Round 1
126
12/20
L
DEC 6-3
C. Berggren
Prior Lake
Minnesota Christmas Tournament
2nd Wrestleback (64 Man)
126
12/20
L
MD 10-0
A. Han-Lindemyer
Farmington
Minnesota Christmas Tournament
Round 1 (64 Man)
126
12/20
L
DEC 8-6
M. Gibbs
Waukon
Waukon/Decorah/Caledonia
Champ. Round 1
126
12/14
L
DEC 7-0
J. Jacobsen
GMLOS
South Winneshiek Invite
Rd 2
126
12/14
L
F 4-1 1:09
J. Sullivan
---
South Winneshiek Invite
Rd 1
126
12/11
L
F 4-1 1:01
J. Sullivan
---
Decorah @ Osage
Round 1
126
12/06
L
F 2-6 3:47
B. Speltz
NH/TV
NH/TV @ Decorah
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024