Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
CJ Dye
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
AR
Arkansas
Cabot
Cabot High
Cabot Panthers
Ottawa
Ottawa
Ottawa University
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
L
Replay
MD 15-3
G. Holland
Texas Wesleyan
NUWAY Men`s College Open
Quarters & WB
149
01/05
L
Replay
F 3-0 1:29
L. Jagodzinske
Augsburg
NUWAY Men`s College Open
Champ Rd 2 & WB
149
12/02
L
DEC 10-7
Z. Amerson
Midland (Neb.)
Doane Conner / Oppenheim Open
Quarters Consi 8-1
149
12/02
W
F 7-10 6:41
J. Tanabe
Ottawa University
Doane Conner / Oppenheim Open
Consi of 16-2
149
12/02
L
F 11-0 2:51
P. Proper
Embry-Riddle (Ariz.)
Doane Conner / Oppenheim Open
Round of 16 +Consi
149
12/02
W
DEC 7-0
T. Vasquez
Friends University, KS
Doane Conner / Oppenheim Open
Round 2 Champ & WB
149
11/11
L
TF 15-0 2:29
K. Blake
Barton
Grand View Open
Round 4 - Cons
149
11/11
W
F 13-1 4:32
E. Leonhardt
Northwestern (Iowa)
Grand View Open
Round 3 - Cons
149
11/11
L
DEC 10-4
L. Jaworski
Cornerstone
Grand View Open
Round 2 - Champ/Cons
149
11/11
W
F 7-16 4:28
D. McKelvey
Marian University
Grand View Open
Round 1 - Champ
149
11/04
L
F 7-0 1:47
A. Pavlov-Ramirez
Embry-Riddle
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
Quarters & 3rd WB (32 Man)
149
11/04
W
DEC 12-6
A. Lancaster
Schreiner
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
2nd Wrestleback (32 Man)
149
11/04
W
F 10-8 6:50
T. Adkins
Cloud County Community College
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
Round 2 Champ & WB (32 Man)
149
11/04
L
MD 14-6
P. Proper
Embry-Riddle
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
Round 1 (32 Man)
149
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/18
L
Replay
VFA 2:29 10-2
K. Chopp
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
145 lbs
07/17
L
Replay
VSU 10-0 0:46
G. Linsman
Missouri
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
145 lbs
07/17
W
Replay
VPO1 16-12
B. Joiner
Colorado
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
145 lbs
01/28
L
F 10-0 3:41
T. Gustin
Pleasant Hill
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Saturday - Placement
138
01/28
W
F 7-0 3:14
P. Cole
Lees Summit North
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Saturday - Round 7
138
01/28
W
F 5-0 1:18
E. MacCuish
Platte County
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Saturday - Round 6
138
01/28
W
F 2-0 0:48
P. Cole
Lees Summit North
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Friday - Round 5
138
01/28
W
F 5-6 3:03
L. Tyrer
Rockhurst
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Friday - Round 4
138
01/28
W
F 4-0 3:15
T. Nichols
Hickman
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Friday - Round 3
138
01/28
W
F 2-0 0:44
K. Williamson
Raytown
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Friday - Round 2
138
01/25
W
F 2-0 0:40
K. Brown
Bryant
Bryant @ Cabot
Round 1
138
01/21
W
F 5-0 1:35
B. Spearman
Millington Central
Christian Brothers Duals 2023
Round 1 (4 Team)
138
01/21
L
DEC 3-2
M. Butler
Christian Brothers
Christian Brothers Duals 2023
Round 1 (3 Team)
138
01/21
W
F 2-0 0:37
T. Green
Houston
Christian Brothers Duals 2023
Round 2 (4 Team)
138
01/21
W
DEC 3-1
H. Sims
Cleveland
Christian Brothers Duals 2023
Round 2 (3 Team)
138
01/21
W
F 2-0 1:34
T. Hutchens
West Creek
Christian Brothers Duals 2023
Round 3 (4 Team)
138
01/06
W
F 5-0 1:19
Z. Armijo
Anna
Grapevine Duals
Round 3 (6 Team)
138
01/06
W
MD 15-2
L. Park
Grapevine
Grapevine Duals
Champ Round 1 (16 Team)
138
01/06
W
F 4-0 3:32
G. Gonzalez
Midlothian Heritage
Grapevine Duals
Semis & WB (16 Team)
138
01/06
L
F 2-0 1:19
C. Alderman
Olathe North
Grapevine Duals
Round 5 (6 Team)
138
01/06
W
F 11-0 3:31
z. alldredge
Cache
Grapevine Duals
Quarters & WB (16 Team)
138
01/06
L
F 2-0 0:32
R. Armstrong
Lewisville Flower Mound
Grapevine Duals
Round 4 (6 Team)
138
01/06
W
F 10-0 4:25
G. Gonzalez
Midlothian Heritage
Grapevine Duals
Round 2 (6 Team)
138
01/06
W
MD 9-1
B. Carson
Burleson Centennial
Grapevine Duals
Placement (16 Team)
144
01/06
W
F 2-0 0:35
H. Hassani
Frisco Memorial
Grapevine Duals
Round 1 (6 Team)
138
01/04
W
F 2-0 0:29
K. McCormack
Conway
Jonesboro/Conway
Round 1
144
01/04
W
F 8-1 2:23
M. Evan
Jonesboro
Jonesboro/Conway
Round 1
138
11/05
W
DEC 9-3
T. Smith
Van Buren High School
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
2nd Place Match (16 Man)
150
11/05
W
F 2-0 1:09
K. Bahl
Bentonville High School
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
Placement Matches (16 Man)
150
11/05
W
F 2-2 1:12
G. Capel
Cabot Panthers
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
Cons. Semis (16 Man)
150
11/05
W
MD 10-2
P. Rahmani
Rogers High School
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
11/05
W
DEC 7-0
L. Caldwell
SAWA
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
2nd Wrestleback (16 Man)
150
11/05
L
DEC 8-6
B. Smith
Honey badger wrestling club
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
11/05
W
F 15-5 3:15
H. Didly
---
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
Round 1 (16 Man)
150
10/29
L
Replay
F 12-0 3:51
J. Benne
TX
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
145
10/29
L
Replay
F 7-0 1:49
S. Ewing
MO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
145
10/28
W
Replay
F 2-0 1:57
R. Lobato
TX
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
145
10/28
W
Replay
F 5-1 3:39
S. Sierra
CO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R1
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
F 4-1 3:10
J. Geiser
Houston
Christian Brothers Duals
Round 3 (3 Team)
132
01/22
L
F 7-1 3:57
W. Bronson
Christian Brothers
Christian Brothers Duals
Round 3 (4 Team)
132
01/22
W
F 9-1 3:39
J. Abington
Briarcrest Christian School
Christian Brothers Duals
Round 2 (4 Team)
132
01/22
L
F 2-0 0:33
S. Dindl
Bartlett
Christian Brothers Duals
Round 1 (3 Team)
132
12/31
W
F 5-3 1:42
B. Schueler
Frisco Liberty
Grapevine Duals
Semis (4 Team)
132
12/31
L
MD 13-0
C. Bennett
Southlake Carroll
Grapevine Duals
Round 3 (6 Team)
132
12/31
W
F 0-2 0:48
A. Cruz
South Grand Prairie
Grapevine Duals
Round 4 (6 Team)
132
12/18
W
DEC 8-3
K. Sams
Cushing
Bring the Hammer- Men
3rd
132
12/18
W
F 2-0 1:11
S. Karcher
Perry
Bring the Hammer- Men
Arena consi semi
132
12/18
L
DEC 6-4
T. Edelen
Van Buren
Bring the Hammer- Men
Arena Semi and 1 wb
132
12/18
W
F 2-0 0:48
N. Kuchar
Keller Timber Creek
Bring the Hammer- Men
Arena Qtrs
132
12/18
W
F 2-0 0:32
L. Hale
Poplar Bluff
Bring the Hammer- Men
Round 5 (24 Man)
132
12/17
W
F 16-3 5:01
S. Karcher
Perry
Bring the Hammer- Men
Round 3 (24 Man)
132
12/17
W
F 2-0 0:37
S. Morris
Bryant
Bring the Hammer- Men
Round 2 (24 Man)
132
12/17
W
F 5-0 1:29
L. Williams
Azle
Bring the Hammer- Men
Round 1 (24 Man)
132
12/04
L
DEC 5-3
L. Lord
Rockwall Heath
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Placement Matches
138
12/04
W
F 12-0 4:54
D. Beall
Lewisville Marcus
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Cons-Semis
138
12/04
L
DEC 7-4
D. Fernandez
Grapevine
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Semi-Finals and WB1
138
12/04
W
F 0-2 1:45
L. Aldrich
Comal Canyon
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Quarters
138
12/04
W
F 0-0 1:55
P. Coffey
Arlington
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Round 4
138
12/04
W
F 0-0 1:46
J. Hunter
San Antonio Johnson
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Round 3
138
12/04
W
F 0-0 1:11
W. Khairi
North Richland Hills Birdville
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Round 2
138
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/15
L
TF 11-0 2:25
J. Reyes
Nebraska
2021 Junior National Duals - Freestyle
Round 1 (6 Team)
132
06/15
L
TF 13-0 0:38
R. Block
Iowa
2021 Junior National Duals - Freestyle
Quarterfinals (8 Team)
132
06/15
L
TF 12-0 1:38
B. Vest
Team Indiana
2021 Junior National Duals - Freestyle
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
132
03/06
L
DEF 0-0
C. Daniel
Bentonville High
Arkansas State Tournament
5th
6A 126
03/05
L
F 8-7 5:51
I. Little
Heritage
Arkansas State Tournament
Consolation Semis
6A 126
03/05
L
F 7-0 2:53
C. Easterling
Bentonville West
Arkansas State Tournament
Semis
6A 126
03/05
W
F 6-7 3:30
C. Daniel
Bentonville High
Arkansas State Tournament
Quarters
6A 126
03/04
W
F 8-1 3:59
I. Little
Heritage
Arkansas State Tournament
Round 2
6A 126
01/17
L
DEC 7-5
B. Lovelace
Little Rock Central
BWHS Boys Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
126
01/16
W
DEC 7-2
C. Daniel
Bentonville
BWHS Boys Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/16
W
F 11-2 3:29
M. Quintero
Rogers
BWHS Boys Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
126
12/12
W
DEC 4-2
J. Hopkins
Poplar Bluff
Bring the Hammer 2020
Covid 1-4
132
12/12
W
DEC 12-7
J. Smith
Catholic
Bring the Hammer 2020
Round 3 (8 Man)
132
12/12
W
F 10-2 1:51
J. Williams
Jonesboro
Bring the Hammer 2020
Round 1 (8 Man)
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
DEC 12-8
M. Younger
Fayetteville High
2020 Arkansas State Tournament
5th Place
6A 106
02/22
L
DEC 8-6
E. Banuelos
Heritage
2020 Arkansas State Tournament
Consolation Semi-Finals
6A 106
02/21
W
F 4-7 3:10
L. Whisenant
Conway High
2020 Arkansas State Tournament
Consolation Quarter Finals
6A 106
02/21
W
MD 11-3
H. Vasquez
Northside High
2020 Arkansas State Tournament
Consolation 2nd Round
6A 106
02/21
L
DEC 8-4
M. Hannah
North Little Rock
2020 Arkansas State Tournament
Quarter Finals
6A 106
02/08
W
F 2-0 1:07
L. Griffin
Har-Ber
Arkansas Dual State
Quarterfinals (8 Team)
106
02/08
W
F 5-0 1:31
A. Aulenback
Bentonville West
Arkansas Dual State
Semis & 1st WB (8 Team)
106
02/08
L
F 2-0 1:21
Z. Payne
Bentonville
Arkansas Dual State
Placement Matches (8 Team)
113
01/25
W
TF 15-0 5:56
L. Whisenant
Conway
Greenbrier Panther Invitational
Placement
106
01/25
W
F 4-3 1:45
S. Summers
Van Buren
Greenbrier Panther Invitational
Semi
106
01/25
W
F 4-1 1:47
A. McDuffie
Catholic
Greenbrier Panther Invitational
Quarter
106
01/18
W
F 8-0 1:48
T. Henderson
Greenbrier HS
Bryant Wrestling Tournament
Finals
106
01/18
W
F 2-0 1:09
A. Aulenback
Bentonville West High School
Bryant Wrestling Tournament
Semis & WB
106
01/18
W
FOR 0-0
K. FF
Maumelle
Bryant Wrestling Tournament
Quarters & WB
106
01/18
W
F 2-0 0:35
S. Summers
Van Buren
Bryant Wrestling Tournament
Round 5 (12 Man)
106
01/18
W
F 2-0 0:25
J. Robinson
Benton
Bryant Wrestling Tournament
Round 4 (12 Man)
106
01/18
W
F 9-1 0:58
W. Miller
Bauxite
Bryant Wrestling Tournament
Round 3 (12 Man)
106
01/17
W
F 0-0
J. Shaw
Searcy
Bryant Wrestling Tournament
Round 2 (12 Man)
106
01/03
W
MD 18-8
E. Garcia
Dumas
Grapevine Duals
Round 5 (6 Team)
113
01/03
W
F 4-0 0:48
A. Folland
Cache
Grapevine Duals
Placement Matches (16 Team)
113
01/03
W
F 2-0 1:37
T. Nguyen
Wylie
Grapevine Duals
Quarters & 1st WB (16 Team)
106
01/03
W
F 7-0 3:03
D. Chatterton
Dallas Highland Park
Grapevine Duals
Round 3 (6 Team)
113
01/03
W
F 2-8 2:47
C. Dipprey
New Waverly
Grapevine Duals
Round 1 (6 Team)
113
01/03
W
F 2-0 1:26
A. Groenquist
Lewisville Flower Mound
Grapevine Duals
Round 4 (6 Team)
113
01/03
L
F 6-1 1:19
C. Alderman
Olathe North
Grapevine Duals
Semis & 3rd WB (16 Team)
106
01/03
W
F 2-0 1:05
W. Dittman
Lewisville Hebron
Grapevine Duals
Round 2 (6 Team)
113
12/21
W
DEC 7-5
J. Solomon
Shiloh Christian
Battle for the Bling
Placement Matches
113
12/21
W
F 17-2 2:56
D. Freeman
Sullivan
Battle for the Bling
Semis & Consolation
113
12/21
W
F 10-0 3:00
B. Harris
Girard
Battle for the Bling
Quarterfinals
113
12/21
L
F 2-0 0:34
J. Weill
Southlake Carroll
Battle for the Bling
Round 4 (24 Man)
113
12/20
L
F 7-6 4:40
J. Solomon
Shiloh Christian
Battle for the Bling
Round 2 (24 Man)
113
12/20
L
F 11-4 1:49
C. Mahaffey
Yukon
Battle for the Bling
Round 1 (24 Man)
113
11/30
W
F 0-0
K. Caldwell
Conway
Conway Varsity Tournament
Round 3 (4 Man)
113
11/30
L
F 0-0
T. Edelen
Van Buren
Conway Varsity Tournament
Round 2
113
11/30
W
F 0-0
D. Yonkers
Mountain Home
Conway Varsity Tournament
Round 1 (4 Man)
113
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021