Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Bychowski
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Woodstock
Woodstock (H.S.)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 12-2
I. Gaines
Geneseo
IHSA 2A Sectional @ Sycamore (H.S.)
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/10
W
DEC 5-1
A. Gilford
Plano
IHSA 2A Sectional @ Sycamore (H.S.)
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/10
W
M FOR 0-0
G. Johnson
Yorkville (Y. Christian)
IHSA 2A Sectional @ Sycamore (H.S.)
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/10
L
DEC 3-2
A. Lee
Burlington (Central)
IHSA 2A Sectional @ Sycamore (H.S.)
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/09
W
DEC 8-4
C. Mosack
Dunlap
IHSA 2A Sectional @ Sycamore (H.S.)
Round 1 (16 Man)
138
02/03
L
DEC 7-1
J. Dohogne
Sycamore (H.S.)
IHSA 2A Regional @ Rochelle
Placement Matches
138
02/03
W
F 3-2 3:48
C. Terronez
Rockford (East)
IHSA 2A Regional @ Rochelle
Semis and WB3
138
01/29
W
TF 16-0
C. Huminsky
Geneva
Geneva, Woodstock, Dundee-Crown
Round 1
138
01/27
W
F 0-0
C. Yancoskie
Carpentersville (Dundee-Crown)
Geneva, Woodstock, Dundee-Crown
Round 1
138
01/25
W
F 0-0 3:26
M. Turner
Buffalo Grove
Buffalo Grove Varsity Quad 1/24/24
Round 1
138
01/23
W
DEC 5-3
M. Mulhearn
Elgin (Harvest Christian)
Woodstock (H.S.) vs. Elgin (Harvest Christian)
Round 1
138
01/22
W
TF 22-7
L. Flaskamp
Algonquin (Jacobs)
Woodstock, Jacobs, St. Viator
Round 1
138
01/12
W
DEC 4-2
A. Gilford
Plano
KRC Quad - Woodstock, Sandwich, Woodstock North, and Plano
Round 1
138
01/06
W
DEC 3-2
R. Jackson
Harvey (Thornton)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 5
144
01/06
L
DEC 5-0
B. Watson
Glen Ellyn (Glenbard West)
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 4
144
01/06
W
DEC 3-2
W. Carney
Libertyville
Glenbard West Chris Chappell Invite 2024
Round 2
144
12/21
L
MD 10-2
T. Jones
West Chicago (Wheaton Academy)
Wheaton Academy, Northridge Prep, Classical Academy, Woodstock Quad
Round 1
144
12/18
W
F 0-0 1:46
L. Nulle
Harvard
Sciacca- Holtfretter Tournament
Semifinals
144
12/13
W
DEC 7-2
J. Gruber
Maple Park (Kaneland)
Woodstock/Lake Forest/Kaneland Tri
Round 1
138
12/08
L
DEC 7-2
M. Lampe
Marengo
KRC Quad - Harvard, Woodstock, Woodstock North & Marengo
Round 1
144
12/02
L
F 2-0 1:04
D. Wickson
Rockford (East)
Rockford East `Giardini` Invitational
Placement Matches (32 Man)
144
12/02
L
DEC 5-1
B. Voight
Rochelle
Rockford East `Giardini` Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
144
12/02
W
F 6-4 5:26
C. Spensley
Belmont/Platteville
Rockford East `Giardini` Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
144
12/02
W
F 6-4 5:47
G. McShane
Niles (Northridge Prep)
Rockford East `Giardini` Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
144
12/02
L
MD 10-1
E. Nelson
Richmond (R.-Burton)
Rockford East `Giardini` Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
12/02
W
F 9-2 1:56
R. Jackson
Harvey (Thornton)
Rockford East `Giardini` Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
11/25
W
F 2-0 2:35
L. Flores
Oak Lawn (Richards)
Ted DeRousse Invitational
Placement Matches (24 Man)
144
11/25
W
DEC 4-3
T. Lombardo
Yorkville Christian
Ted DeRousse Invitational
Round 5 (24 Man)
144
11/25
W
F 2-0 1:39
M. Morris
Lake Villa (Lakes)
Ted DeRousse Invitational
Round 4 (24 Man)
144
11/25
L
MD 12-2
M. Spinazzola
Peotone
Ted DeRousse Invitational
Round 3 (24 Man)
144
11/25
L
TF 16-0 3:25
A. Hobson
Aurora (Marmion Academy)
Ted DeRousse Invitational
Round 2 (24 Man)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/26
W
DEC 6-4
L. Halloran
Grayslake Central
Ted DeRousse Individual Tournament
Round 3 (4 Man)
120 B
11/26
W
FOR 0-0
L. Roman
---
Ted DeRousse Individual Tournament
Round 2 (4 Man)
120 B
11/26
W
F 6-4 1:33
A. Nesterenko
Wheeling
Ted DeRousse Individual Tournament
Round 1 (4 Man)
120 B
11/26
W
DEC 8-7
A. Cazares
Zion-Benton
Ted DeRousse Team Tournament
Semis (4 Team)
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
DEC 8-3
J. Young
---
IWCOA 2022 N Reg Rochelle
6
113
02/26
W
F 4-0 1:45
J. Uebel
Kaneland
IWCOA 2022 N Reg Rochelle
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/26
L
F 6-1 4:57
K. Zanoni
Harlem
IWCOA 2022 N Reg Rochelle
Round 1 (16 Man)
113
02/12
L
DEC 7-2
G. Rockey
Wauconda
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/12
W
F 7-2 2:49
M. Neal
Lombard (Montini)
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/12
L
F 7-0 3:38
O. Walker
---
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/11
W
F 7-1 3:31
E. Castillo
Antioch
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
Round 1 (16 Man)
113
02/05
W
F 0-0 2:47
A. Frankowski
Crystal Lake (Central)
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
Placement Matches
113
02/05
L
F 0-0 0:41
J. Glover
---
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
Semis and WB3
113
02/05
W
F 0-0 0:26
Q. Zamet
Crystal Lake (Prairie Ridge)
IHSA 2A Regional @ Crystal Lake (Central)
Quarters and WB1
113
12/11
L
F 0-0 4:31
G. Ekberg
North Boone
DuBois Varsity Invite Richmond 2021
Placement Matches (8 Man)
113
12/11
W
DEC 6-1
C. Whitehead
---
DuBois Varsity Invite Richmond 2021
2nd Wrestleback (8 Man)
113
12/11
L
DEC 3-0
R. Biddle
Lake Forest
DuBois Varsity Invite Richmond 2021
Semis & 1st WB (8 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024